6000 TL bilgisayar toplama tavsiyesi

Bütçe
5500

Fatih_Altay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim SSD, HDD, monitör ve RAM'i bütçeye katmadan toplamda 5000-6000 TL'lik bir bilgisayara ihtiyacım var. Anakart 64 GB RAM desteklemeli, çünkü muhtemelen ileride RAM konusunda yükseltme yapacağım. GTX 1050 Ti kullanacağım çünkü bütcemin yettiği en fiyat performans olan ekran kartı bu. Sistem parçalarını görüşleriniz ile gönderirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar benim SSD, HDD, monitör ve RAM'i bütçeye katmadan toplamda 5000-6000 TL'lik bir bilgisayara ihtiyacım var. Anakart 64 GB RAM desteklemeli, çünkü muhtemelen ileride RAM konusunda yükseltme yapacağım. GTX 1050 Ti kullanacağım çünkü bütcemin yettiği en fiyat performans olan ekran kartı bu. Sistem parçalarını görüşleriniz ile gönderirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam neden bu kadar yüksek RAM istiyorsunuz?

YouTube kanalım var ve orada 1080p olan ve editleri 7-8 saat süren oyun videolarım var ama video çekerken FPS çok düşüyor ve tabii ki de bunun olmasını istemiyorum bu sebeple 32 GB RAM kullanmayı düşünüyorum.

RAM oyun performansını etkileyen 3. parça olabilir. Ekran kartı ilk sırada olur genelde FPS farkında. Render almıyorsanız çok yüksek RAM'e ihtiyacınız yok ama yine de istiyorsanız bu sisteme bir bakarsınız. 11. nesil anakartları gelmedi daha. Bekleyemem derseniz bu anakart ve işlemciyi alın. Beklerseniz daha iyi olur.

6.320TL ediyor. 1050Ti idare eder dersen bütçe 6K'nın altına iner.

3-4 ay sabredin, şu an stok sıkıntısı var, şimdi alıcağınız 1050 Ti'lı PC yerine o dönem 1650'li PC toplarsınız.

6.320TL ediyor. 1050Ti idare eder dersen bütçe 6K'nın altına iner.
320 TL farkla menümü büyütsem mi acaba?

320 TL farkla menümü büyütsem mi acaba?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten muhtemelen parayı 6-7 ay sonra denkleştirebileceğim şu an fikir topluyorum alacağım zaman tekrardan fiyatları kontrol edip ona göre daha iyisini alırım.

Hocam o zaman 5 ay sonra konu açın şimdi toplasak da bir anlamı kalmaz. Fiyatlar değişir, yeni ürünler gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı