6000 TL bütçeye sistem önerisi

Mach1ne

Hectopat
Daha fazla  
Normalde 8000TL bütçem var fakat 2000TL'ye monitör alacağımdan 6000TL'ye bir sistem önerisi istiyorum.

Bilgisayar yayın odaklı olup CS:GO'da 240 FPS altı görmemesi lazım, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin için şöyle bir sistem topladım:

6000.PNG

Şimdi düşündüm de CS:GO tek çekirdek performansı iyi olan işlemcilerde daha iyi performans veriyor. Dolayısıyla bir de Intel sistem topladım:

6000_i5.PNG

Bu sistemi stok fanı idare edecektir. İlaveten bu tarz bir soğurucu alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ryzenın performansından memnun olmayan oyuncular var (CS için konuşuyorum) bu yüzden bundan sonra önerecek kişilerin ryzen işlemcili öneri yapmamısını rica ediyorum,teşekkürler.
Sistem önerisi yapıp fikirlerimi açmama yardım eden yukarıdaki arkadaşlara da teşekkür ederim.

Ryzenın performansından memnun olmayan oyuncular var (CS için konuşuyorum) bu yüzden bundan sonra önerecek kişilerin ryzen işlemcili öneri yapmamısını rica ediyorum,teşekkürler.
Sistem önerisi yapıp fikirlerimi açmama yardım eden yukarıdaki arkadaşlara da teşekkür ederim.
2K/4K performansında aralarında hiçbir fark yok. 1080p' de Intel bir adım önde. Zaten bunu söyleyebileceğinizi düşündüğüm için ayrı olarak Intel bir sistem de topladım.

Tabi acı haber şu ki artık piyasada doğru düzgün ekran kartı bulunamıyor artık. Yukarıdaki toplanan sistemlerdeki (özellikle benim topladığım) ekran kartlarının stokları bitmiş olabilir. Bilginize...

Bu arada teşekkür etmek yerine beğen butonuna basmanız yeterli.

2K/4K performansında aralarında hiçbir fark yok. 1080p' de Intel bir adım önde. Zaten bunu söyleyebileceğinizi düşündüğüm için ayrı olarak Intel bir sistem de topladım.

Tabi acı haber şu ki artık piyasada doğru düzgün ekran kartı bulunamıyor artık. Yukarıdaki toplanan sistemlerdeki (özellikle benim topladığım) ekran kartlarının stokları bitmiş olabilir. Bilginize...

Bu arada teşekkür etmek yerine beğen butonuna basmanız yeterli.

Amacım 4K veya 1080p felan değil zaten amacım oyunu Profesyonel seviyede oynacağımdan dolayı 240hz monitörde ne olursa olsun (yayında yapacağım arada) 240 altı görmemek istiyorum zaten profesyoneller olarak çözünürlüğü düşük oynuyoruz (1024x768) bu sebepten dolayı izlediğim bazı videolarda ryzenın performansı tatmin etmedi maalesef.

İstekleriniz doğrultusunda yeni bir sistem topladım. Ancak ne yazık ki bütçeyi 300 TL civarı aştım.

6000.PNG
Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming (3104 TL)

Toplam Fiyat: 6338 TL

Eğer 300 TL sizin için sorun oluşturuyorsa SSD' yi çıkartabilirsiniz. Tabi bunu tavsiye etmem.

Not: Ayrı sitelerden fiyat araştırması yapmanızda da fayda var.

Son düzenleme:
RAM’leri 2x8 8GB şeklinde alırsanız daha iyi olacaktır, ileride 32 GB’ta yükseltirseniz 4 GB’lık modüller sorun yapacaktır.
2 adet slotu doldurun diğer 2 slotta boş kalsın ilerisi için lazım olur.

RAM’leri 2x8 8GB şeklinde alırsanız daha iyi olacaktır, ileride 32 GB’ta yükseltirseniz 4 GB’lık modüller sorun yapacaktır.
2 adet slotu doldurun diğer 2 slotta boş kalsın ilerisi için lazım olur.
Evet öyle olmasını ben de isterdim ancak bütçeyi daha fazla aşmamak adına bu RAM' leri kullanmak zorunda kaldım. Zira dediğiniz gibi yapacak olsaydım bütçeyi en az 100 TL daha aşardım. Fiyat 6480 TL' ye yükselirdi.

Ya da frekans 2400 Mhz' ye indirilip bütçe aşılmayabilir ancak bunu da tavsiye etmem.

Eğer arkadaşımızın imkanı varsa bende dediğinizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı