6000 TL hazır sistem önerisi

orhun_ztrk

Hectopat
PC toplama işinden tam anlamıyorum. Yok işte RTX 2060 daha iyi, AMD daha iyi, Intel işlemci daha iyi, Gigabyte anakart alınmaz, RTX 2060 için AMD 2600 mü 3600 mü, o kasa da ısınma sorunu var, fanları söktüm arkaya taktım derken forumları karıştırdıkça iyice kafam karıştı. 6000 TL civarı bütçem var. Kasaya ek olarak 144Hz monitör de almayı düşünüyorum. Linkini attığım PC mantıklı bir tercih olur mu? Bazı parçaları farklı mı olmalı yoksa sil baştan başka bir PC mi? Monitör için tavsiye verir misiniz?

Bazıları James donkey kötü alma diye atlar birazdan. Bence şu anki hali daha iyi ama istersen 480GB Toshiba SSD seçebilirsin. Onun dışında sistem çok iyi.

işlemciyi 2600 olarak değiştirsem nasıl olur hocam :D 2600 mü 3600 mü daha mantıklı
2600 tekil çekirdek olarak kötü olduğu için arada drop yapıyor. (1660ti ile R5 2600 kullanıyorum.) Ben 3600 öneririm. Hatta oyunlarda 2700X gibi bir işlemciyi bile geçiyor.
Bu arada görüntü kalitesine önem veriyorsanız TN panelli monitör yerine VA veya IPS panelli bir monitör bakın.

2600 tekil çekirdek olarak kötü olduğu için arada drop yapıyor. (1660ti ile R5 2600 kullanıyorum.) Ben 3600 öneririm. Hatta oyunlarda 2700X gibi bir işlemciyi bile geçiyor.
Bu arada görüntü kalitesine önem veriyorsanız TN panelli monitör yerine VA veya IPS panelli bir monitör bakın.

hocam sana baya zahmet verdim ama son olarak monitör konusunda marka model önerme şansın var mı :D

hocam sana baya zahmet verdim ama son olarak monitör konusunda marka model önerme şansın var mı :D
Sistemle beraber alırsan bu monitör 1550TL fiyata geliyor. Bütçe artarsa alınabilir.
Mantık hataniz var galiba yazdığınızi tekrar okur musunuz ?
Bu işlemciye 2060 az hatta 2070 bile öneriliyor demek istedim. Yazıda bir hata göremedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı