6000 TL Intel PC toplama

Donald the Great

Centipat
Yer
ТундЖелиград (Tunceligrad)
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Neden Intel alıyorsunuz? Intel'in 8 ve 9. nesil işlemcileri alınmaz. Zaten sadece isim ve soket değiştirp piyasaya aynı işlemciyi sürüyorlar. Bence AMD Ryzen işlemcilere yönelin. Render gibi işler de yapacaksanız AMD bu konuda çok iyi.
Ama derseniz ben Intel almak istiyoum illa, karar sizin. bir şey diyemeyiz.
Attığınız sistem alınmaz. O PSU ile sistem kullanmak çok tehlikeli.

Dolar çok arttı gençler, laptop alınmıyor.

Minimum şu özelliklere toplama PC arıyorum:
RTX 2060 (kesin)
16 GB RAM (kesin)
i5 ya da i7 işlemci.
Monitör dahil, dahil değilse de monitör önerin ben monitörden anlamıyorum :(

Şu sistem nasıl bu arada? Vatan Bilgisayar güvenilir mi? Hiç yorum yok. INTEL I5 9400F-ASUS DUAL RTX2060 EVO 6GB-PRIME B365M-K-WD 500GB SSD-KINGSTON 16G - Vatan Bilgisayar

İlla Intel alacaksanız 10. nesil beklemenizi öneririm. Hem yeni soket ile gelecekler hem de eskilerine göre daha iyi durumdalar.

Neden Intel alıyorsunuz? Intel'in 8 ve 9. nesil işlemcileri alınmaz. Zaten sadece isim ve soket değiştirp piyasaya aynı işlemciyi sürüyorlar. Bence AMD Ryzen işlemcilere yönelin. Render gibi işler de yapacaksanız AMD bu konuda çok iyi.
Ama derseniz ben Intel almak istiyoum illa, karar sizin. bir şey diyemeyiz.
Attığınız sistem alınmaz. O PSU ile sistem kullanmak çok tehlikeli.
hiç amd kullanmadım o yüzden korkuyorum öneriniz varsa yazın.

Hiç AMD kullanmadım o yüzden korkuyorum öneriniz varsa yazın.

Korkmaniza hic gerek yok ayni şekilde ben de Intel'den R5 2600'e geçtim memnunum oyunlarda 70 derece ustunu gormedim ki kasamin hava akisi biraz kotu içiniz rahat alabilirsiniz Ryzen.
R5 3600 alabilirsiniz RTX 2060 için stok soğutucuyla da oyunlarda günlük kullanimda ısınmaz fakat ileride overclock yapmak isterseniz bir soğutucu da iyi gider.

Korkmaniza hic gerek yok ayni şekilde ben de Intel'den R5 2600'e geçtim memnunum oyunlarda 70 derece ustunu gormedim ki kasamin hava akisi biraz kotu içiniz rahat alabilirsiniz Ryzen.
R5 3600 alabilirsiniz RTX 2060 için stok soğutucuyla da oyunlarda günlük kullanimda ısınmaz fakat ileride overclock yapmak isterseniz bir soğutucu da iyi gider.

Evet biraz araştırınca öğrendim ki hem fiyatı daha uygun hem daha fazla FPS veriyor. Ama AMD ısınıyor diyorlar. :( RX580 1050 Ti'den iyiymiş.

Önceden AMD için soba diyorlardı ama eskide kaldı. Artık soba olan Intel. AMD performanslı, kaliteli ve ucuz işlemciler satıyor artık. Ryzen 5 3600 işlemci sizin için ideal.

Hocam bu Ryzen 5 ne kadar iyi?
Bir de AMD'nin ekran kartları da iyi mi, nividia mı AMD mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı