6000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
6000 TL

darknihilizmside

Centipat
Selamlar arkadaşlar. Öncelikle güçlü işlemcili yeni nesil laptop arıyorum. Aslında aradığım model tam da Lenovo Ryzen 7 5700u ancak RAM anakarta lehimli olduğu için benim için sorun olabilir. Çünkü işlemci ve performans gereken programlar kullanıyorum ayrıca maddi durumum dolayısıyla üniversite boyunca kullanacağım yani 3 yıl. Söyleyecekleriniz veya 6000 TL laptop önerileriniz var mı? (Son nesil işlemci arıyorum)
Selamlar arkadaşlar. Öncelikle güçlü işlemcili yeni nesil laptop arıyorum. Aslında aradığım model tam da Lenovo Ryzen 7 5700u ancak RAM anakarta lehimli olduğu için benim için sorun olabilir. Çünkü işlemci ve performans gereken programlar kullanıyorum ayrıca maddi durumum dolayısıyla üniversite boyunca kullanacağım yani 3 yıl. Söyleyecekleriniz veya 6000 TL laptop önerileriniz var mı? (Son nesil işlemci arıyorum)
Ayrıca sizce Prime Day'i beklemeli miyim? 22 Haziran'da başlıyor sanırım. Aman aman bir indirim olur mu?
UP

Son düzenleme:
Öncelikle selam, şu an laptop almak için iyi bir zaman bunu söyleyeyim. Ekran kartı madenciliği sayesinde laptop fiyatları düştü ve ekran kartı fiyatları dehşet derecede arttı. Artık o ¨Bu paraya masaüstü toplarsın!¨ devri de bitti neredeyse. Bence güzel bir seçim yapmışsınız.

Prime Day indirimini pek bilmiyorum ancak eğer böyle abartılıyor ise kesin dehşet bir şey yapacaklardır ama laptoplarda yapma ihtimalleri az bence. Şimdi geçelim asıl konumuza:

Eğer gündelik işler için kullanacaksanız işlemci ve SSD'nin iyi olması lazım. RAM 8 olsa yeter, ileride bir 8'lik daha eklersiniz.
Bu modellere bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı