6000 TL monitör ve ekran kartı önerisi

Erdinccetin73

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 6000 TL bütçeye ve 1366x768 çözünürlüklü bir monitöre sahibim. Toplam 6000-6500 TL tutacak şekilde ekran kartı ve monitör (toplam) önerilerinizi bekliyorum. i5 7500 işlemciye sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. 6000 TL bütçeye ve 1366x768 çözünürlüklü bir monitöre sahibim. Toplam 6000-6500 TL tutacak şekilde ekran kartı ve monitör (toplam) önerilerinizi bekliyorum. i5 7500 işlemciye sahibim.

Ekran kartı olarak RX 6500 XT öneririm hemen hemen her oyunu en yüksek ayarda +60 FPS oynuyorum monitör olarak çok fazla esport odaklı oyun oynamıyorsan 1080p 60Hz veya 75 büyük kaliteli ve kavisli Curved bir monitör öneririm LG ve Samsung en iyi panellere sahipler ayrıca monitör alırken Amazon'dan al çünkü ölü pixel çıkınca diğer firmalar iade almıyor Hepsiburada gibi Amazon alıyor diye duydum.

Ekran kartı olarak RX 6500 XT öneririm hemen hemen her oyunu en yüksek ayarda +60 FPS oynuyorum monitör olarak çok fazla esport odaklı oyun oynamıyorsan 1080p 60Hz veya 75 büyük kaliteli ve kavisli Curved bir monitör öneririm LG ve Samsung en iyi panellere sahipler ayrıca monitör alırken Amazon'dan al çünkü ölü pixel çıkınca diğer firmalar iade almıyor Hepsiburada gibi Amazon alıyor diye duydum.
Merhaba, RX 6500 XT'de video çekme sorununu nasıl hallediyorsunuz? Alternatif bulabildiniz mi ve programının arayüzü grafik değerleriyle oynamak için vs. iyi mi?

İşlemcinizin PCI-e SÜRÜMÜ 3.0 RX 6500XT'yi tam performansta kullanamzsınız işlemci yükselteyim derseniz anakarttada PCI-e 4.0 olması gerekiyor o yüzden bayağı bir yükseltme yapmanız gerekiyor ancak ileride daha iyi bileşenlere sahiip bir bilgisayar toplama hedefiniz varsa 6500XT tercih edilebilir.

İşlemcinizin PCI-e SÜRÜMÜ 3.0 RX 6500XT'yi tam performansta kullanamzsınız işlemci yükselteyim derseniz anakarttada PCI-e 4.0 olması gerekiyor o yüzden bayağı bir yükseltme yapmanız gerekiyor ancak ileride daha iyi bileşenlere sahiip bir bilgisayar toplama hedefiniz varsa 6500XT tercih edilebilir.
Bir tane hazır sistemle ilerliyorum ve oradan PCIE 4.0 için yükseltme yapınca 12. nesil işlemci ile PCIE 4.0 anakarta yaklaşık fazladan 1500 lira ödemiş oluyorum. Acaba PCIE 3.0 ile gidip GTX 1650 mi almalıyım?

Bir tane hazır sistemle ilerliyorum ve oradan PCI-e 4.0 için yükseltme yapınca 12. nesil işlemci ile PCI-e 4.0 anakarta yaklaşık fazladan 1500 lira ödemiş oluyorum. Acaba PCI-e 3.0 ile gidip GTX 1650 mi almalıyım?

Hocam 3.0 ile RX 6500 XT'den alacağınız performans bile 1650ye tek atar.
Bir de 12. nesil işlemci zorunluluğunuz yok anakart fiyatını ucuza getirmek için AMD işlemcilere yönelebilirsiniz. İsterseniz şu an tüm bileşenler için elinizde olan bütçeyi ve bileşenlerinizi söyleyin sizin için en ideal önerileri yapalım.

Acaba PCIE 3.0 ile gidip GTX 1650 mi almalıyım?
Gerek yok. PCI-e 3.0 performansı bile 1650'yi solluyor.
Screenshot_3~2.png

Bu monitörde ghosting görülüyor. Bu daha iyi olur.

ağırlıkla Fivem,Rust.Tarkov,COD MW tarzı oyunlar oynuyorum 6500 XT 4gb ile hangi ayarlarda oynarım sizce tahmini ? PCI 4 olmayıp daha iyi performans alacağım bir kart var mıdır ?

Geri
Yukarı