6000 TL Sistem Nasıl?

Hocam sistem güzel olmuş diyebilirim. Kasa olarak Aerocool ore saturn, Dark diamond Pro, Zalman R2 olabilir. Ayrıca parçaları ayrı ayrı farklı sitelerden alabilme imkanınız varsa daha ucuza gelebilir sistem.

Hocam Aerocool bütçemi aşıyor, Zalman'ın önü mesh değil galiba Dark diamond da alttaki linkte var ama 80+ olduğu söylenmemiş bir sorun yaşatır mı?

Donanım arşivi sistem 3 var ve işlemcisi daha iyi 5400 TL.

İtopya'da taksitlendiremiyorum maalesef ve stok ve kargo beklemem mümkün değil.

Gayet iyi. RAM 16 olsa iyi olur.

Önümüzdeki ay takviye yapacağım.

Sistemin son hali bu şekilde, sizce değiştirmem gereken herhangi bir parça var mı?
Ventus gibi ısınan bir serinin hava akışı kötü ve fanı az olan bir kasayla kombinlendiğini düşünemiyorum.
Hocam Aerocool bütçemi aşıyor, Zalman'ın önü mesh değil galiba Dark diamond da alttaki linkte var ama 80+ olduğu söylenmemiş bir sorun yaşatır mı?

İtopya'da taksitlendiremiyorum maalesef ve stok ve kargo beklemem mümkün değil.

Önümüzdeki ay takviye yapacağım.
80+ olup olmaması problem değil. Güvenilir markadan alırsanız problem yaşamazsınız.

Ventus gibi ısınan bir serinin hava akışı kötü ve fanı az olan bir kasayla kombinlendiğini düşünemiyorum.

80+ olup olmaması problem değil. Güvenilir markadan alırsanız problem yaşamazsınız.
Ekran kartını değiştirebilirim ısınma problemi yaşanıyorsa eğer kasa konusunda eminsek değiştirebilirim bu gece veya yarın sabah sipariş vereceğim ekran kartının indirimi bitiyor zaten yarın.

Hocam ekran kartını alın. Kasa değişmeli bence.
Kasayı dediğiniz gibi Dark Diamond aldım o zaman.
Bir de monitör konusunda internetten almaktan şüpheliyim kargoda sıkıntı olmasa bile acaba ışık sızması, ölü piksel gibi durumlardan sıkıntı yaşar mıyım? Tekrar geri gönderip süreci uzatmak istemiyorum çünkü.

Kasayı dediğiniz gibi Dark Diamond aldım o zaman.
Bir de monitör konusunda internetten almaktan şüpheliyim kargoda sıkıntı olmasa bile acaba ışık sızması, ölü piksel gibi durumlardan sıkıntı yaşar mıyım? Tekrar geri gönderip süreci uzatmak istemiyorum çünkü.
Hocam ben N11'e güvendim. ASUS VP249QGR aldım hiç problem çıkmadı. Baktığınız monitör kaliteli. Alabilirsiniz. Fakat SSD kronik sorunlu.

Hocam hazır indirimdeyken 700 liraya çok iyi bir kasa ve güç kaynağı ikilisi olur.
Dark Diamond 650W 80+
İçindeki güç kaynağı gerekli korumalara sahip ve 12v üzerinden 612W güç sağlıyor.

Bu arada dediğiniz gibi Zalman R2'nin önü mesh değil, sadece ön tarafta kenarlarda mesh çizgiler var. Belki sade kasa hoşunuza gider diye seçenek olarak önermiştim.

Hocam hazır indirimdeyken 700 liraya çok iyi bir kasa ve güç kaynağı ikilisi olur.
Dark Diamond 650W 80+
İçindeki güç kaynağı gerekli korumalara sahip ve 12v üzerinden 612W güç sağlıyor.

Bu arada dediğiniz gibi Zalman R2'nin önü mesh değil, sadece ön tarafta kenarlarda mesh çizgiler var. Belki sade kasa hoşunuza gider diye seçenek olarak önermiştim.
Tamamdır hocam Dark Diamond'da karar kıldım. Monitör konusunda kararsızlığım devam ediyor. İnternette ışık sızması ve ölü piksel konusunda sıkıntılı yorumlar bir hayli fazla. Zahmet olmazsa monitör tavsiyesi de verebilir misiniz?

800-900 civarında çok aşmayacak şekilde bütçe oluşturabilirim.
Monitör için ne kadar bütçe ayırıyorsunuz?
Bu nasıldır vatanda 20 lira fazla görerek inceleyerek almış olurum aynı zamanda.

Edit:Sistem siparişini verdim. SSD olarak Kingston A400 480GB ile değişim yaptım. Kasayı Dark Diamond Pro olarak değiştirdim 650W 80+ olacak şekilde. Monitör konusunda da üstteki monitörü almayı düşünüyorum yine tavsiyelerinizi almaktan gurur duyarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı