6000 TL sistem önerisi

yayo7

Hectopat
Daha fazla  
Bütçem maksimum 6000 TL'dir. Ama daha azı olursa daha iyi olur benim için çünkü öğrenciyim.

Ekran kartını 8 GB olan modellerden istiyorum, geleceğe yönelik olması açısından. Çünkü vaorant vs gibi oyunları seviyorum. Bunlarda artık Ultra'da oynamak istiyorum. Şu an 10 yıllık laptopum ile 15 FPS ile falan oynuyorum en düşük ayarlarda.

İstediğim sistem: Ryzen 3 3100 & i3 10100F / RX 5500 XT 8 GB.

Gaming gen sitesinde istediğim tür sistemler var. Sizin önerebileceğin başka sistemler var mı? Çünkü kasaya ve PSU'ya çok fazla güvenemedim. Yorumlarda falan sorun yaşayanı görmedim ama hala aklımda soru işaretleri var.

Örnek sistemler: BLADE-3100 & cyber-5500XT

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

INNO3D 1660 Super, 8x2 RAM yapın SSD'yi de çıkarıp şunu alın. Anakart ta stok yokmuş H410M-R yapın.
5700 TL. SSD alternatif.

RX 5500 XT bazı oyunlarda 1660 Super'i geçse de evet 1660 Super genel itibariyle 5 fps daha fazla alıyor. Bununla birlikte 6 GB'lık bir model sunuyor. Sizce yine de 1660 Super mi seçmeliyim? Valorant gibi oyunlarda Ultra ayarlarda oynamak için VRAM'in fazla olması daha iyi olmaz mı?

RX 5500 XT bazı oyunlarda 1660 Super'i geçse de evet 1660 Super genel itibarıyla 5 FPS daha fazla alıyor. Bununla birlikte 6 GB'lık bir model sunuyor. Sizce yine de 1660 Super mi seçmeliyim? Valorant gibi oyunlarda Ultra ayarlarda oynamak için VRAM'in fazla olması daha iyi olmaz mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5500XT'nin 1660 Super'i geçtiği tek oyun optimizasyonu farkından dolayı Battlefield öbürlerinde ya 1660 Super önde ya da eşitler. Ayrıca VRAM'e değil kartın performansına bakılmalı.

RX 5500 XT bazı oyunlarda 1660 Super'i geçse de evet 1660 Super genel itibariyle 5 fps daha fazla alıyor. Bununla birlikte 6 GB'lık bir model sunuyor. Sizce yine de 1660 Super mi seçmeliyim? Valorant gibi oyunlarda Ultra ayarlarda oynamak için VRAM'in fazla olması daha iyi olmaz mı?

5500XT hangi oyunda 1660S'i geçiyor? Yanına bile yaklaşamıyor ki nasıl geçsin. Düz 1660 ile karıştırdınız herhalde. Bir de bu bütçe ile @adam gibi adam 1050 ti hocamın attığı sistemden daha iyisini bulamazsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5500XT'nin 1660 Super'i geçtiği tek oyun optimizasyonu farkından dolayı Battlefield öbürlerinde ya 1660 Super önde ya da eşitler. Ayrıca VRAM'e değil kartın performansına bakılmalı.
Yani evet 1660 Super'in zaten daha performanslı olduğunu söylemiştim. Ek olarak Gaming gen'in depodan alma şansı sunuyor olması avantajlı bir durum oluşturuyor. Çünkü babam direk gidip bilgisayarı alma taraftarı. Ek olarak M.2 SSD kullanmak istiyorum. Bunun için de sistemde de belirtildiği üzere B460'a geçmem gerekecek ve böylece 300-400 tl fazladan vermiş olacağım. Limitimin tamamına gelmiş olacağım ama aldığım fazladan fps değeri 10 falan. Yani bu valorant, cs:go gibi oyunlarda çok da umursanacak bir değer değil bana göre.

Hocam yanlış anlamayın öğrenmeye çalışıyorum bu konuları. O yüzden konu açtım, daha çok yeniyim sistemler konusunda.

Yani evet 1660 Super'in zaten daha performanslı olduğunu söylemiştim. Ek olarak Gaming Gen'in depodan alma şansı sunuyor olması avantajlı bir durum oluşturuyor. Çünkü babam direk gidip bilgisayarı alma taraftarı. Ek olarak M.2 SSD kullanmak istiyorum. Bunun için de sistemde de belirtildiği üzere B460'a geçmem gerekecek ve böylece 300-400 TL fazladan vermiş olacağım. Limitimin tamamına gelmiş olacağım ama aldığım fazladan FPS değeri 10 falan. Yani bu Valorant, CS:GO gibi oyunlarda çok da umursanacak bir değer değil bana göre.

Hocam yanlış anlamayın öğrenmeye çalışıyorum bu konuları. O yüzden konu açtım, daha çok yeniyim sistemler konusunda.

İki sisteminde RAM ve PSU'su sıkıntılı. RAM çipleri sorunlu ufak bir araştırma ile öğrenebilirsiniz. PSU da kalitesiz. Attığım sistemde anakartı B460M PRO yapıp 550 TL'ye de M.2 SSD alınca 6050 TL gibi bir fiyat çıkıyor.

Limitimin tamamına gelmiş olacağım ama aldığım fazladan FPS değeri 10 falan. Yani bu Valorant, CS:GO gibi oyunlarda çok da umursanacak bir değer değil bana göre.

Valorant, CS:GO gibi oyunlarda bu FPS farkı daha da yükselecektir. Bunlar AAA oyunlardaki FPS farkları.

Geri
Yukarı