6000 TL sistem tavsiyesi

redcenter

Hectopat
Makaleler
1
GameGaraj.com sitesinden linkteki sistemi, aşağıdaki resimdeki gibi değiştirerek 6000 TL sistem topladım. Bu şekilde satın almayı düşünüyorum. Sizce bu fiyata bu sistem alınır mı?

Orijinal link: Neo 5TB | Game Garaj

Topladığım kasa:

1606817617788.png

GameGaraj.com sitesinden linkteki sistemi, aşağıdaki resimdeki gibi değiştirerek 6000 TL sistem topladım. Bu şekilde satın almayı düşünüyorum. Sizce bu fiyata bu sistem alınır mı?

Topladığım kasa:

Eki Görüntüle 758712
Patriot Viper Steel 3200MHz DDR4 PVS48G320C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 tane

Patriot Viper Steel 3200MHz DDR4 PVS48G320C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 tane
Topladığınız sistemde yaklaşık 6000 TL oluyor ancak işlemcisi i3.

Nesil olarak daha yeni ancak hangisi daha iyi olur tam emin değilim.

Ayrıca SSD olarak Sandisk'in sorunlu olduğu söyleniyor. Birde bunları kendim montajlamam gerekecek daha önce bilgisayar montajı yapmadım hazır olmasını tercih ederim.

Bu farkları çok büyük farklar olarak görmüyorum, gözden kaçırdığım bir nokta var mı?

Topladığınız sistemde yaklaşık 6000 TL oluyor ancak işlemcisi i3.

Nesil olarak daha yeni ancak hangisi daha iyi olur tam emin değilim.

Ayrıca SSD olarak Sandisk'in sorunlu olduğu söyleniyor. Birde bunları kendim montajlamam gerekecek daha önce bilgisayar montajı yapmadım hazır olmasını tercih ederim.

Bu farkları çok büyük farklar olarak görmüyorum, gözden kaçırdığım bir nokta var mı?
İ 3 daha iyi olur i 3 deyip geçmemek lazım bence attığım SSD sorunlu bir model değil bilgisayarcıya götürüp montajlatabilirsiniz.

İ 3 daha iyi olur i 3 deyip geçmemek lazım bence attığım SSD sorunlu bir model değil bilgisayarcıya götürüp montajlatabilirsiniz.
Peki teşekkürler bakacağım biraz daha. Benim topladığım sistemdeki parçalar içinde göze çarpan kalitesiz bir marka var mı, pek takip etmediğim için bilgim yok çok fazla.

Örneğin Biostar anakart, Palit ekran kartı, GSkill ram, Netac SSD

Bu markaları pek duymadım sorun çıkarır mı?

Intel i3-10100F Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Intel i3-10100F Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
www.akakce.com
www.akakce.com
www.akakce.com

Asus PRIME H410M-F Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Asus PRIME H410M-F Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
www.akakce.com
www.akakce.com
www.akakce.com

XFX Radeon RX 5600 XT THICC II Pro RX-56XT6DF46 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

XFX Radeon RX 5600 XT THICC II Pro RX-56XT6DF46 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
www.akakce.com
www.akakce.com
www.cimri.com

Aerocool Ore Saturn 600W 80+ 4 x 12 cm FRGB Fan Mid Tower Bilgisayar Kasası Fiyatları

Aerocool Ore Saturn 600W 80+ 4 x 12 cm FRGB Fan Mid Tower Bilgisayar Kasası Özellikleri ve Fiyatlarını Karşılaştır! Aerocool Ore Saturn 600W 80+ 4 x 12 cm FRGB Fan Mid Tower Bilgisayar Kasası özellikleri kullanıcı yorumları ve indirim seçenekleri Cimri.com'da!
www.cimri.com
2 tane
www.akakce.com

Corsair Vengeance 3000MHz DDR4 CMK8GX4M1D3000C16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Corsair Vengeance 3000MHz DDR4 CMK8GX4M1D3000C16 Ram arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
www.akakce.com
www.akakce.com
www.akakce.com

Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
www.akakce.com
www.akakce.com

Topladığım kasa:

Eki Görüntüle 758712
i5 9400f almayın hocam ölü soket güç kaynağı belli değil.

1606821303719.png

Farkli sitelerden toplarsan daha ucuza gelecektir, i3 10100F neredeyse i7 7700K ile esit. Ekran kartini RX 5600XT ile de degistirebilirsin veya RTX 2060 almayi deneyebilirsin,

Geri
Yukarı