6000 TL Sistem Tavsiyesi

Darboğaz ekran kartından tam performans alamıyorsan olur . Örn i5-650 islemciye gtx 780 ti takarsan tam performans alamıyorsun ekran kartından buna darboğaz deniyor.

Peki ben gtx 780 Ti'yi fx8 8350 ye takıp OC'leyım 4.7 yaparsam 4770k dan daha iyi olur değil mi tdp değerini saymazsak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece GHZ değil ki olay. 4770K çok çok daha iyi bir işlemci. Bana kalırsa i5 4670K bile yeterli oyun için. i5 4670K da FX 8350 den daha iyi yanlış hatırlamıyorsam.

Sadece GHZ değil ki olay. 4770K çok çok daha iyi bir işlemci. Bana kalırsa i5 4670K bile yeterli oyun için. i5 4670K da FX 8350 den daha iyi yanlış hatırlamıyorsam.
Nasıl GHZ değil ghz düşük amd ye göre amd intelin 2katı daha fazla cekırdegı var bir tdp fazla ısınıyor diye mi iyi,bir özelliğini söyleyin ben de bilgileneyim.

Küçük bir empati kurabilirsin ghz nin herşey olmadığı için . Örneğin i7 işlemciler var 3.2 ghz oyun için önerilen fiyati misal veriyorum 1500. Bir yanda da 4 ghz 8350 var fiyatı 500 . Üretilirken kullanılan teknolojiler olsun yapılar olsun performans değerini arttırıyor asıl önemli olan bunlar .

djaB4n.jpg

Hafta sonu indirimiyle fiyat düşecektir.​

Küçük bir empati kurabilirsin ghz nin herşey olmadığı için . Örneğin i7 işlemciler var 3.2 ghz oyun için önerilen fiyati misal veriyorum 1500. Bir yanda da 4 ghz 8350 var fiyatı 500 . Üretilirken kullanılan teknolojiler olsun yapılar olsun performans değerini arttırıyor asıl önemli olan bunlar .
Anladım yani yapılırken malzemesi malı iyi aynı şey amd ve nVidia için de geçerli değil mi?
Ama 290X almak yerine 280 x almak mantıklı değil mi?
Asus R9 280X Directcu 2 Top 3Gb Gddr5 384Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı