6000 TL sistem toplama

İşlemci, RAM, SSD, Anakart

Ekran kartı:

Veya:

( Daha gelişmiş MSI Gaming X gibi modelleri indirimli bulursan iyi olur).

PSU dahil kasa:

Son düzenleme:
Evet, bir beyinsizle karşı karşıyayız. @SpongyFX adlı arkadaş 3600 yerine 3100 öneriyor ve de ben reaksiyon gösterdiğimde (haksız olduğunu bildiğini düşünmüyorum) namusu gibi korumaya geçiyor. "Harbiden 3600 yerine 3100 mü öneriyorsun? Kafayı yiyeceğim." soruma verdiği cevap sadece "Hahaha" emote'u. Evet, günün sonunda Technopat böyle bir yer.
Technopat'ta hakarete yer yok diye biliyorum. Dostum öncelikle 3600 her türlü daha iyidir. Bunu fiyatından da anlayabiliriz. Sadece arkadaşa demek istediğim 3100'ün soğutması daha iyidir. Güzel performans yakalarsın bu yüzden overclock ile. O aradaki 600tllik bir fark ile daha güzel bir ekran kartı alabilir. Oyun oynayacaksa bildiğini varsayarak rtx teknolojisine sahip bir nvidia ekran kartının avantajlarından yararlanabilir. Ya da anakartını vs. yükseltebilir. Ben 3100 3600'den daha iyi demedim. Fakat eğer sadece oyun oynayacaksa o kadar da gerekli bir şey değil. Darboğaz yapmasın yeterli bence.

Edit: Oyunlar 12 çekirdeğin hepsini aynı anda kullanamaz. Bilginiz olsun. (Oyun desteklerse orası ayrı fakat birçok oyun henüz 12 çekirdek kullanımını desteklemiyor.)

Technopat'ta hakarete yer yok diye biliyorum. Dostum öncelikle 3600 her türlü daha iyidir. Bunu fiyatından da anlayabiliriz. Sadece arkadaşa demek istediğim 3100'ün soğutması daha iyidir. Güzel performans yakalarsın bu yüzden overclock ile. O aradaki 600tllik bir fark ile daha güzel bir ekran kartı alabilir. Oyun oynayacaksa bildiğini varsayarak rtx teknolojisine sahip bir nvidia ekran kartının avantajlarından yararlanabilir. Ya da anakartını vs. yükseltebilir. Ben 3100 3600'den daha iyi demedim. Fakat eğer sadece oyun oynayacaksa o kadar da gerekli bir şey değil. Darboğaz yapmasın yeterli bence.
Aynen, ekran kartına daha fazla bütçe ayırmak için 3500X veya 3300X önermeyip gidip şaka gibi 3100 öner ve de sorunca "Daha iyi ekran kartı için". Gidip raporlayabilirsin, gurur ve onur duyarım senin beni raporlamandan.

Technopat'ta hakarete yer yok diye biliyorum. Dostum öncelikle 3600 her türlü daha iyidir. Bunu fiyatından da anlayabiliriz. Sadece arkadaşa demek istediğim 3100'ün soğutması daha iyidir. Güzel performans yakalarsın bu yüzden overclock ile. O aradaki 600TL'lik bir fark ile daha güzel bir ekran kartı alabilir. Oyun oynayacaksa bildiğini varsayarak RTX teknolojisine sahip bir NVIDIA ekran kartının avantajlarından yararlanabilir. Ya da anakartını vs. yükseltebilir. Ben 3100 3600'den daha iyi demedim. Fakat eğer sadece oyun oynayacaksa o kadar da gerekli bir şey değil. Darboğaz yapmasın yeterli bence.

Şöyle ki 600 TL ile RTX teknolojisine yükselebileceğini sanmıyorum ayrıca R3 3100 RTX 2060 gibi bir kartı düzgün beslelebileceği konusunda şüpheliyim.

Aynen, ekran kartına daha fazla bütçe ayırmak için 3500X veya 3300X önermeyip gidip şaka gibi 3100 öner ve de sorunca "Daha iyi ekran kartı için". Gidip raporlayabilirsin, gurur ve onur duyarım senin beni raporlamandan.
Arkadaşım, neden bu kadar agresifsin? 3600'ü kendin yapmışsın gibi konuşuyorsun üstüne bir de hakaret ediyorsun. Nereden geliyor bu öfke?
Şöyle ki 600 TL ile RTX teknolojisine yükselebileceğini sanmıyorum ayrıca R3 3100 RTX 2060 gibi bir kartı düzgün beslelebileceği konusunda şüpheliyim.
Bizzat kendim test ettim. Ryzen 5 3600x - RTX 2060 Super ve Ryzen 3 3100 - RTX 2060 Super testlerini yaptım ve birbiriyle aşırı uyumlu oldular 3100 ile 2060. 3600x rtx 2060 için biraz güçlü kalıyor bu konumda.
İşte bilmiyor. Fakat bilmemesine rağmen yardım adı altında tavsiye etme. Ben de Intel Pentium öneriyorum 3080'e.
Ya sabır...

İşte bilmiyor. Fakat bilmemesine rağmen yardım adı altında tavsiye etme. Ben de Intel Pentium öneriyorum 3080'e.

Tamam, lütfen bu kadar gerilmeyin arkadaş öğrenmiş oldu.
Arkadaşım, neden bu kadar agresifsin? 3600'ü kendin yapmışsın gibi konuşuyorsun üstüne bir de hakaret ediyorsun. Nereden geliyor bu öfke?

Bizzat kendim test ettim. Ryzen 5 3600X - RTX 2060 Super ve Ryzen 3 3100 - RTX 2060 Super testlerini yaptım ve birbiriyle aşırı uyumlu oldular 3100 ile 2060. 3600X RTX 2060 için biraz güçlü kalıyor bu konumda.

Ya sabır...

Şöyle ki bu dönemde 6000TL bütçeli biri her zaman bilgisayar yenileyebileceğini sanmıyorum o yüzden parça satın alırken geleceği de düşünme taraftarıyım.

Tamam, lütfen bu kadar gerilmeyin arkadaş öğrenmiş oldu.

Şöyle ki bu dönemde 6000TL bütçeli biri her zaman bilgisayar yenileyebileceğini sanmıyorum o yüzden parça satın alırken geleceği de düşünme taraftarıyım.
Evet, o noktada haklısınız. Fakat yükseltene kadar daha iyi işlemcilerin çıkabileceğini varsayarak söyledim. Arkadaş uzun bir süre idare edebilir bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir arkadaş 3100 ile test yapmış. Gayet güzel besliyor gibi görünüyor. Vaktiniz varsa kontrol ederseniz sevinirim. Daha üst kartları da besler gibi.

Evet, o noktada haklısınız. Fakat yükseltene kadar daha iyi işlemcilerin çıkabileceğini varsayarak söyledim. Arkadaş uzun bir süre idare edebilir bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bir arkadaş 3100 ile test yapmış. Gayet güzel besliyor gibi görünüyor. Vaktiniz varsa kontrol ederseniz sevinirim. Daha üst kartları da besler gibi.

Şöyle ki 6000 TL bütçesi olan arkadaşın işini R3 3100 her türlü görür fakat belki eline para geçer de (bence NVIDIA'nın planlamış olduğu) RTX 2600 serisine işlemci değişikliği olmadan geçebilmesi için R5 3600 daha rahat olur benim düşüncem bu yönde fakat darboğaz testinde sadece yüzdeler önemli değildir RTX 2060 videodaki hali ile ortalama olarak 115 görürken tam gücüyle Warzone'da 125-130 FPS görür fakat tabii ki 5-10 FPS önemli değil özellikle bütçesi 6000 TL olan biri için.

Yeni konular

Geri
Yukarı