6000 TL'ye monitör önerisi

Reiichi

Decapat
Yer
Ohio
Merhabalar arkadaşlar, 5000-6000 TL bütçe ile monitör almayı düşünüyorum. Daha önce monitör tavsiyesi istemiştim fakat bütçede oynama yaptım ve çift monitör veya ultrawide monitör almaya karar verdim. Ekran kartı olarak RTX 3060 almayı düşünüyorum.

Çift monitör alacak olursam ikisi de aynı olmalı ve temel özellikleri aşağıdaki gibi olmalı:

3000 TL 2X
-VA veya IPS
-Curved
-En az 120Hz 1ms
-G-Sync veya Free-Sync
-24 inç civarında
-En az 2K

Eğer ultrawide olacaksa bu şekilde olmalı:

6000 TL
-VA veya IPS
-Curved
-240Hz 1ms
-G-Sync
-4K

Kullanım amacım: Oyun, Photoshop, video düzenleme.

Kronik sorunlar vs. var mıdır Dell monitörlerde? Ya da bu modelde.

Herhangi bir kronik sorun yok uzun zamandır takip ediyorum. Paneli LG'nin ürettiği Nano IPS paneldir. Dell üzerinde biraz oynama ile daha da iyi hale getirmiş. Zaten Dell garantisi ölü piksel vb. sorunlara karşı da oldukça iyi. Tek ölü pikselde dahi işlem yapıyorlar diğer firmaların aksine.

Herhangi bir kronik sorun yok uzun zamandır takip ediyorum. Paneli LG'nin ürettiği nano IPS paneldir. Dell üzerinde biraz oynama ile daha da iyi hale getirmiş. Zaten Dell garantisi ölü piksel vb. sorunlara karşı da oldukça iyi. Tek ölü pikselde dahi işlem yapıyorlar diğer firmaların aksine.

Eğer çift monitör alacak olursam bu monitörü değerlendiririm. Gayet yeterli benim için.

Geri
Yukarı