6000TL kulaklık önerisi

EQUARIA

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Mart ayı içerisinde 6000TL bütçe ile kulaklık alacağım. Kulaklıkta benim için bazı kriterler var. Ofis ortamında kullanacağımdan mikrofonu ve ANC özelliği çok iyi tabii ses kalitesi de dolu dolu olmalı. Aklımda Sennheiser Momentum 3 TWS, Bose quietcomfort Earbuds, Sony XM4 TWS ve son olarak AirPods Pro 2 var. iPhone kullanıyorum ve yakın zamanda da MacBook alacağım bu sebepten AirPods'a daha sıcak bakıyorum. Kulak üstü kullanmayı terletme bakımından çok tercih etmesem de önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Momentum 3 ve XM4 Airpods'tan kaliteli ses sunar. ANC konusunda da gayet başarılılar. Apple ekosisteminden devam etmek isterseniz anlarım ama ben olsam bu iki kulaklıktan birine yanaşırdım.

Momentum 3 ve XM4 Airpods'tan kaliteli ses sunar. ANC konusunda da gayet başarılılar. Apple ekosisteminden devam etmek isterseniz anlarım ama ben olsam bu iki kulaklıktan birine yanaşırdım.
XM4 için kulak ağrısı yaptığına dair yorumlar okudum. Şöyle ki kulaklığı kulağıma takacağım ve en az 6 saat sürekli kullanacağım. Bu durumda kulak ağrısı beni korkutuyor. Sennheiser çok sevdiğim için Momentum 3'e yönelmeyi düşünüyordum fakat mikrofonu çok tatmin edemedi beni. Bose Quietcomfort Earbuds 2 bu kadar pahalı olmasa küçük olduklarından dolayı kesinlikle onları alırdım ama Airpods için de müthiş konforlu diyorlar. Ses kalitesi benim için çok önemli ama mikrofon ve rahatlık da o kadar önem taşıyor. Kulak üstü kulaklığa sürekli terlediğimden ve bende aşırı baş ve boyun ağrısı yaptığından çok sıcak bakmıyorum. Yoksa ses kalitesi ve sahne genişliği açısından muhtemelen kulak üstü kulaklıklara yönelirdim.

XM4 için kulak ağrısı yaptığına dair yorumlar okudum. Şöyle ki kulaklığı kulağıma takacağım ve en az 6 saat sürekli kullanacağım. Bu durumda kulak ağrısı beni korkutuyor. Sennheiser çok sevdiğim için Momentum 3'e yönelmeyi düşünüyordum fakat mikrofonu çok tatmin edemedi beni. Bose Quietcomfort Earbuds 2 bu kadar pahalı olmasa küçük olduklarından dolayı kesinlikle onları alırdım ama Airpods için de müthiş konforlu diyorlar. Ses kalitesi benim için çok önemli ama mikrofon ve rahatlık da o kadar önem taşıyor. Kulak üstü kulaklığa sürekli terlediğimden ve bende aşırı baş ve boyun ağrısı yaptığından çok sıcak bakmıyorum. Yoksa ses kalitesi ve sahne genişliği açısından muhtemelen kulak üstü kulaklıklara yönelirdim.
Kulak ağrısı kişiden kişiye göre değişebiliyor. Hatta öyle bir şey ki 1 kulağınıza tam oturan kulaklık öbür kulağınıza düzgün oturmayabiliyor. Bose dediğiniz gibi çok pahalı ve değeceğini düşünmüyorum o fiyata.

Mikrofonu çok aktif kullanacaksanız Airpods bu işte lider. Bu durumda Airpods alın.

Jabra Elite 7 Pro olabilir XM4'e çok sıcak değilseniz.
Ofis ortamı demişsiniz. Bose'ları alın geçin bence.

Kulak ağrısı kişiden kişiye göre değişebiliyor. Hatta öyle bir şey ki 1 kulağınıza tam oturan kulaklık öbür kulağınıza düzgün oturmayabiliyor. Bose dediğiniz gibi çok pahalı ve değeceğini düşünmüyorum o fiyata.

Mikrofonu çok aktif kullanacaksanız Airpods bu işte lider. Bu durumda Airpods alın.
Kulaklarım biraz sorunlu ve en rahat ettiğim küçüklüğüyle bilinen Sony LinkBuds S olmuştu. Sürekli toplantılara girip çıkacağım için mikrofon çok önemli. Laptop mikrofonunu harici monitör kullandığımdan kullanamıyorum.
Jabra Elite 7 Pro olabilir XM4'e çok sıcak değilseniz.
Ofis ortamı demişsiniz. Bose'ları alın geçin bence.
Elite 7 Pro kullandım ve iade ettim Amazon'dan. LinkBuds S'ten önceki kulaklığımdı. Ani ve gereksiz kopmalar, yazılım güncelleştirmesi sırasında hatalar, uygulamanın verimsiz çalışması ve ANC özelliğinin yeterli olmaması iade sebebimdi. Ayrıca ses kalitesi de çok iyi diyemem.

Bu arada ben Rtings sitesine güveniyorum kulaklık karşılaştırmalarında. Ses kalitesi dahil genel anlamda Airpods Pro 2'nin daha iyi olduğu görülüyor. Tabi Bose Quietcomfort 2 modeli şu an hepsinden daha iyi.

Bu arada ben Rtings sitesine güveniyorum kulaklık karşılaştırmalarında. Ses kalitesi dahil genel anlamda Airpods Pro 2'nin daha iyi olduğu görülüyor. Tabi Bose Quietcomfort 2 modeli şu an hepsinden daha iyi.
O tarz sitelerin ses kalitesi karşılaştırmalarına çok güvenilmemeli bence. Kalan özellikler için iyi testleri var fakat ses kalitesi olayı bizim için biraz değişken oluyor. Çok etken var: Bu kulaklığa hangi kulaklıktan geçtiğiniz, nasıl ortamlarda kullandığınız, ne tarz müzikler dinlediğiniz. Hepsi hissiyatınızı değiştiriyor bu yüzden site verileri fazla etkili değil. Sadece fikir olsun diye bakmakta fayda var.

ANC açıkken ses kalitesinde de değişimler oluyor.

Ses grafiklerine baktığımda SONY bas konusunda Airpods'tan daha tutarlı. Tizde ise Airpods çok daha uzun süre dayanıyor. Airpods mikrofon kalitesinde de çok önde olduğundan dolayı sizin için her türlü daha iyi bir seçim.

Bu arada grafikler için ben de Rtings sitesine bakıyormuşum onu fark ettim.

Güveniyorum çünkü grafikler ve ölçümler ortada. Zaten tüm değerleri ayrı ayrı giriyorlar veri olarak. Nötr ses benim için önemli çünkü gereksiz yapmacık sesler duymak istemiyorum. Büyük ihtimalle Airpods alacağım. Yardımınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı