600W PSU önerisi

trek

Hectopat
Corsair VS550 serilerine baktım, fiyatları uygun, kabloları örgülü, ve 80+ sertifikaları var. Ovp, uvp, ocp, opp & SCP korumalarının tamamı var mı emin değilim. Bunları da zaten yeni öğrendim. Düşük voltaj, yüksek voltaj koruması gibi şeyler miş ve sanırım önemli.

Bir de FSP FSP600W markasını buldum. Tüm korumaları mevcut. Bunun kabloları örgülü değil ve sanırım güç kablosu olmadan geliyormuş. Bundan başka Thermaltake gibi diğer seçenekler var ama bu ikisi benim gözümde öne çıktı.

Sistemde Ryzen 5 3600 ve RX590 kullanacağım. Biliyorum 600W biraz fazla gibi görünebilir ama önemli değil. Çoğu patlayan PSU'nun sürekli tam limitinde kullanıldığı için patladığını düşünüyorum, biraz fazladan yeri olmasının zararı yok.

500-600 Watt arası önerebileceğiniz güvenebileceğim marka modeller var mı? Yoksa bu ikisinden sizce hangisini seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
VS serisi sizi üzmez ama eğer iyi bir bütçeniz varsa daha iyi PSU'lara bakmanızı öneririm. Güç kaynaklarında benim bildiğim en kaliteli markalar FSP, Seasonic, EVGA gibi markalar. Diğer markalar kötüdür anlamına gelmiyor kesinlikle bu yanlış anlaşılmasın, ama eğer çok paranız varsa böyle markalardan bakabilirsiniz. Bende VS550 var ve çok memnunum. Ama eğer bütçem olsaydı FSP gibi markalar tercih edebilirdim.

Mesela şu yukarıda ki Be Quiet marka PSU fiyatına göre iyi. Açıklamasını okuduğunuzda PSU'nun sahip olduğu güvenlik önlemlerini, PSU'nun kendi kullandığı teknolojileri görebilirsiniz. Mesela bu güç kaynağı alınabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı