60Hz destekleyen laptop monitörünü 75Hz yapmak

koeken

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, dün bir takım araştırmalar ile Laptop'umun panelini 60'dan 75Hz'e çektim ve gayet düzgün çalışıyordu,
Ve oyunda inanılmaz performans aldım, o kadar etkilediki laptopun kullanım ömründen alsa bile buna değecek kadardı.
Fakat bugün oyuna girdikten sonra ekran birden beyaza boyandı haliyle reset atmak zorunda kaldım. Sonra tekrar açtığımda.
Ekranda kipirdamalar meydana geliyordu. Sonra ayarlardan tekrar 60Hz çektim ve düzeldi.
Oynadığım oyun CS:GO ve monitör 1080p iken oyunu 720p de oyniyorum bu aslında performans için fakat monitör haliyle pixelleri işlerken Hertz'tende bir rahatlama olması gerekiyor.

Sizce 75HZ ile devam etmeli miyim zamanla laptop bu duruma alisirmi, veya neyapabilirim?

Laptopum:
AMD R53550h,
8 GB RAM (6 GB kullanilabilir),
GTX 1050 3GB.
CS:GO'da 130-160 FPS arasi.

NOT: CRU programi ile yaptim Overclock'u. Ve 15HZ Düşük gelebilir fakat bunu 144HZ kullanan birinin 240HZ geçmesi kadar fark yaratıyor.

Son düzenleme:
60 Hz'den 75'e nasıl aldın bende yapmak istiyorum.

NVIDIA Denetim Masası'ndan çözünürlük değiştirmeye gelin ondan sonra özel çözünürlük e basın
Monitörünüzün çözünürlüğünü yapın ve Hz artırın ama yavaş yavaş yapın birden 60tan 75'e çıkarmayın yoksa hata alabilirsiniz 2'şer 2'şer veya 3'er 3'er olabilir benimki 82 Hz'ye kadar destekliyor ama sizinki başka bir Hz'yi destekliyor olabilir.

Ekran kartım AMD.

NVIDIA Denetim Masası'ndan çözünürlük değiştirmeye gelin ondan sonra özel çözünürlük e basın.
Monitörünüzün çözünürlüğünü yapın ve Hz artırın ama yavaş yavaş yapın birden 60tan 75'e çıkarmayın yoksa hata alabilirsiniz 2'şer 2'şer veya 3'er 3'er olabilir benimki 82 Hz'ye kadar destekliyor ama sizinki başka bir Hz'yi destekliyor olabilir.

Geri
Yukarı