60Hz monitörde 130 FPS almak kasıyormuş hissi verir mi?

Aha bir Weasley daha :) Şaka yapıyorum alınmaca olmasın, hocam 60Hz monitörde 60 FPS üstü saçmalıktır, görülmez, hiçbir şekilde fark edilmez bilakis kasıyormuş gibi hissettirir. Kaç Hz monitörünüz varsa Max FPS'iniz onunla sınırlı olursa daha akıcı daha keyifli oyun deneyiminiz olur, gerisi fasa fisodur hocam, siz bakmayın 60 Hz ekranlarla 120 FPS oynayan adamlara çoğu ne gördüğünün farkında bile değil.

Oyundan oyuna değişir. RDR2 oynuyorsanız kasma hissetmezsiniz.
CS:GO oynuyorsanız kasma hissedebilirsiniz.
Aha bir Weasley daha :) Şaka yapıyorum alınmaca olmasın, hocam 60Hz monitörde 60 FPS üstü saçmalıktır, görülmez, hiçbir şekilde fark edilmez bilakis kasıyormuş gibi hissettirir. Kaç Hz monitörünüz varsa Max FPS'iniz onunla sınırlı olursa daha akıcı daha keyifli oyun deneyiminiz olur, gerisi fasa fisodur hocam, siz bakmayın 60 Hz ekranlarla 120 FPS oynayan adamlara çoğu ne gördüğünün farkında bile değil.
Her oyunda geçerli değil bu. CS:GO'da 60 FPS oynarsanız oyun kasar. Monitör 60 Hz olsa bile yüksek FPS gerekir. Her oyun aynı değil.
Monitörün Hz değeri yüksek olmadığından adamları erken göremezsiniz tabi ama. FPS ne kadar yüksek olursa olsun.

60Hz monitörüm var sabitleyince sıkıntı olmuyor fakat sabitlemeyince FPS düşmese bile kasıyormuş hissi geliyor. Bu monitör ile mi alakalı bir durum?

60 Hz monitörde 135 FPS almak, 60 Hz monitörde 60 FPS almaktan daha akıcı bir oyun deneyimi sunar. Yüksek FPS aldıgın için monitörün akıcılıgı biraz daha artar bu kanıtlanmış bir şeydir. Tabi bu akıcılık 144 Hz monitör akıcılıgı degildir karıştırılmasın Monitör Hz'sinin 2 katı FPS almak diye aratırsan bulabilirsin.

Aha bir weasley daha :) şaka yapıyorum alınmaca olmasın, hocam 60Hz monitörde 60 FPS üstü saçmalıktır, görülmez, hiçbir şekilde fark edilmez bilakis kasıyormuş gibi hissettirir. Kaç Hz monitörünüz varsa Max FPS'iniz onunla sınırlı olursa daha akıcı daha keyifli oyun deneyiminiz olur, gerisi fasa fisodur hocam, siz bakmayın 60 Hz ekranlarla 120 FPS oynayan adamlara çoğu ne gördüğünün farkında bile değil.

60 Hz monitörde 60 FPS üstü saçmalık değildir. FPS ne kadar yüksekse input lag yani oyun içi ms azalır ve böylece oyun daha akıcı hissettirir özellikle rekabetçi oyunlarda kesinlikle V-Sync açılmamalıdır.

Geri
Yukarı