60Hz vs 240Hz

60'dan 240'a geçtim, aradakileri kullanmayı bırakın hiç deneyimlemedim bile. Müthiş fark var. Artık alıştığım için 60 Hz o kadar yavaş geliyor ki sinirleniyorum. 240 kaymak gibi.
Tepki süresi tek başına bir etken olsaydı bir şey diyebilirdim fakat oyunlarda milisaniyeleri yakalayacak kadar hızlı olamıyorum maalesef.

144Hz monitörüm yüzünden artık 60-70 FPS'de oyun oynayamıyorum, kör ediyor.

Senin monitörün 60 Hz performansı kötü olabilir. Her monitörün performansları farklı oluyor. Örnek 144 Hz'de çok akıcı performans sunuyor 60 FPS'de berbat performans sunuyor. Başka monitör hem 144 hem 60 Hz'de gayet iyi performans sunuyor. Monitörden monitöre degişir. Monitörünü 60 Hz yapıp Ufo testine bakmanı tavsiy ederim ve monitörün response time ayarını degiştirip en dogru 60 Hz performansını bulabilirsin.

Uzun süre 60 kullanıp bir süre 144 kullandım daha sonra 60'a döndüğümde rezalet bir hissiyatla karşılaştım ancak 3-4 gün sonra 60 tekrar normal gelmeye başladı.

60hz ile 144hz arasında masaüstü kullanımı internette gezinmek bakımından uçurum var ancak rekabetçi oyun değilse oyunlarda 60 fps rahatsız etmiyor beni.

Hayatımda hiç 75Hz üstü görmedim.
Ama akıcılığı bayağı iyi oluyordur yani bir nevi.
60Hz de bir animasyonu 60 karede görüsünüz.
240Hz de 240 karede görürsünüz.
30 ile 60'ın farkı bayağı bariz olabiliyor sizce 240 nasıl olur acaba.

Arkadaşlar selam,şuanki pc yüksek hz değerlerini destekleyemediği ve düşük fps aldığı için 120 hzyi deneyimleyebildim.Monitör açılırken aman fazla büyütüyolar derken mouseyi oynayınca bağırttı o derece bi fark var :D alacaklara tavsiyemdir.

Nasıl bir fark yarattığını anlatır mısın?

Merhaba, yakın zamanda 60 Hz 12ms bir monitörden 280Hz 1ms bir monitöre geçiş yapacağım, oynadığım oyunlarda rahatça 300+ FPS alabiliyorum. Daha önce de birkaç video izlemiştim ama bu sefer sizin görüşünüzü almak istiyorum. Daha önce 60 Hz'den 144, 240 gibi Hz değerlerine çıkanlar var mı? 60 Hz'ye göre oyunlardaki tepki sürelerinde ne gibi değişiklik oluyor? Veya da başka söylemek istediğiniz tecrübeleriniz var mı dostlarım?

Almak istediğim monitör: ASUS TUF VG259qm.

Zaten ilk mouseye deydiğin an o akıcılığı hissedince kafayı yiyorsun gerçekten abartmıyorlarmış diyorsun.Ki bu 120 hz daha 280i denemedim.Oyunlara gelirsek,monitörümü almadan önce valorantta takımımda 2.-3. Olurken şuan sürekli ya mvp,ya takım mvpsi oluyorum.Bunlardan biri olamasam bile çok yakın bir performans gösteriyorum mvpye.Gerçekten oyun oynamıyormuşum dedirtiyor.Ayrıca bir diğer farkettiğim şey ise one tapler çok daha rahat ve spray de daha kolaylaşmış.Flickshotların da ekranın yağ gibi kaymasından dolayı kolaylaşması cabası.

Yeni konular

Geri
Yukarı