61 bin sayısal bölüm tavsiyesi

OldButCan

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Say 61k geldi. Aklımda Elektrik Eelektronik Mühendisliği var. Özellikle de Kayseri'de Abdullah Gül üniversitesi gerek kadrosunun yurt dışı deneyimleri gerek verilen %100 İngilizce eğitim, üniversite laboratuvarlarının yeni olması, yurt dışı staj imkanları vs. ilgimi çekti. Sizce nasıldır görüşleriniz nelerdir? 61k say sıralama ile daha iyi nereler yazılabilir? Bilgisayar mühendisliği de düşünüyorum ancak bu sıralamaya İngilizce bölüm pek bulamadım. Sizin bilgisayar mühendisliği eğitimi verip %100 İngilizce olan üniversite önerileriniz var mı nelerdir görüşleriniz?

Not: %100 İngilizce bölüm olmalı. Elektrik-elektronik, bilgisayar mühendislikleri olabilir. Makine veya inşaat olmamalı.

Entry ile ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

61 bine Muğla ve Manisa var. Eğitimi nasıldır bilmem ama.
Ancak para verebilrsen %50 burslu İzmir Ekonomi Bilgisayar mühendisliği yazabilirsin. Sıralaman da yetiyor. Okul da iyi.

Ben bilgisayarı dah çok isterdim ama gidemiyorsan yapacak bir şey yok. Baktığın üniversite anlattığına göre çok iyi görünüyor bence yaz.

61 bine Muğla ve Manisa var. Eğitimi nasıldır bilmem ama.
Ancak para verebilrsen %50 burslu İzmir ekonomi bilgisayar mühendisliği yazabilirsin. Sıralaman da yetiyor. Okul da iyi.

Ben bilgisayarı dah çok isterdim ama gidemiyorsan yapacak bir şey yok. Baktığın üniversite anlattığına göre çok iyi görünüyor bence yaz.

Baktığım üniversite elektrik elektronik mühendisliği Kayseri'de. Onun bilgisayar bölümünü daha önce yazacağım. Bakalım ne gelirse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baktığım üniversite elektrik elektronik mühendisliği Kayseri'de. Onun bilgisayar bölümünü daha önce yazacağım. Bakalım ne gelirse.

Ne istediğini iyi belirle. Hedefin eğer yurt dışı değilse Türkiye'de bilgisayar mühendisliği çok da elzem bir seçenek değil onun yerine yazılım mühendisliği daha iyi bir seçenek çünkü ikisi de aynı işi yapıyor ama biri doktor kadar ağı eğitim alırken diğeri hemşire gibi eğitim alıyor (küçümsemek için demiyorum aradaki kapsam ve konu zorlukları). Yurt dışı düşüncem olmasa bende PC müh yerine yazılımı seçecektim, yazılımdaki arkadaşlarım rahat rahat sınavlarına girerken ben fizik finallerinde az cefa çekmedim. Tabi yazılım mühendisliğinde de fizik yerine kimya var genelde bu da aklında bulunsun. Okul seçeminde muhakkak o okulda okuyan birileriyle konuş derim, okulun Instagram takipçilerinden o bölümün öğrencilerini kolaylıkla bulabilirsin.

Arkadaşlar merhaba. Say 61k geldi. Aklımda Elektrik Eelektronik Mühendisliği var. Özellikle de Kayseri'de Abdullah Gül üniversitesi gerek kadrosunun yurt dışı deneyimleri gerek verilen %100 İngilizce eğitim, üniversite laboratuvarlarının yeni olması, yurt dışı staj imkanları vs. ilgimi çekti. Sizce nasıldır görüşleriniz nelerdir? 61k say sıralama ile daha iyi nereler yazılabilir? Bilgisayar mühendisliği de düşünüyorum ancak bu sıralamaya İngilizce bölüm pek bulamadım. Sizin bilgisayar mühendisliği eğitimi verip %100 İngilizce olan üniversite önerileriniz var mı nelerdir görüşleriniz?

Not: %100 İngilizce bölüm olmalı. Elektrik-elektronik, bilgisayar mühendislikleri olabilir. Makine veya inşaat olmamalı.

Entry ile ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...
Elektrik elektronik bilgisayara göre daha kapsamlı bir bölüm. Üstelik bilg müh iş ilanlarına bakarsanız elektrik elektroniktende mezunları alıyorlar yani eksiğiniz değil fazlanız oluyo. Ha ben sırf yazılımla ilgilenirim elektronikle ilgilenmem dersenizde yazılım mühendisliği daha iyi bir seçenek. Ek olarakta hangi bölümü seçerseniz seçin ingilizce okunmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı