Çözüldü 63 ortalama ile sorumlu geçilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xelys

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
10. sınıf öğrencisiyim bu sene ortalamam 63. 3 dersten kaldım. Baraj derslerden kalmadım. Sınıfı sorumlu mu geçiyorum? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır diye biliyorum. Sorumlu geçmen için baraj dersten kalman gerek sanırım.

Öğrencinin bir derste başarılı sayılabilmesi için o dersin ortalaması en az 50 olmalıdır. Öğrencinin ortalama puanı 50 veya üzerinde ve zayıfı olmayan bir öğrenci doğrudan sınıfı geçer. Öğrencinin ortalama puanı 50 ve üzerinde ve 3 zayıfı olan öğrenci sınıfı zayıfsız geçer. Ortalaması 50 puanın altında ve 3 zayıflı öğrenci sınıfı sorumlu olarak geçer. Sorumluluk sınavına girmek zorunda kalır. Ortalaması 50 puanın altında ve 4 veya 4 ten fazla zayıfı olan öğrenci sınıfta kalır, sınıf tekrarı yapar.

Kaynak : Lisede Kaç Dersten Kalınca Sınıfta Kalınır? 3 Dersten Kalınca Sınıfta Kalınır mı?

Öğrencinin bir derste başarılı sayılabilmesi için o dersin ortalaması en az 50 olmalıdır. Öğrencinin ortalama puanı 50 veya üzerinde ve zayıfı olmayan bir öğrenci doğrudan sınıfı geçer. Öğrencinin ortalama puanı 50 ve üzerinde ve 3 zayıfı olan öğrenci sınıfı zayıfsız geçer. Ortalaması 50 puanın altında ve 3 zayıflı öğrenci sınıfı sorumlu olarak geçer. Sorumluluk sınavına girmek zorunda kalır. Ortalaması 50 puanın altında ve 4 veya 4 ten fazla zayıfı olan öğrenci sınıfta kalır, sınıf tekrarı yapar.

Kaynak : Lisede Kaç Dersten Kalınca Sınıfta Kalınır? 3 Dersten Kalınca Sınıfta Kalınır mı?

Çözüm

Yardımınız için teşekkür ederim. Yönetmelik genelde değiştiği için ve mevzuat karışık olduğu için anlamak zor oluyor.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı