64 çekirdekli sistem için RAM önerisi

erdelibasi

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Mimarlık ofisimizde görselleştirme işlerimiz için kullandığımız toplamda 56 çekirdekli bir sistemimiz vardı. Bu sistemi de 2400 MHz 8x8 ECC RAM'ler ile destekliyorduk. Sistemimi AMD Threadripper 3970X e yükseltmek için işe giriştik. Yine bu aynı RAM'leri kullanmayı düşünüyorum ama işlemci performansını düşürür mü bu 2400 RAM'ler? İşlemci hızı stok 3.7 MHz RAM'ler de bu rakamlara yakın olmalı mı?

3970X 32 çekirdekli, 64 iş parçacıklı. RAM ve işlemci frekanslarının aynı olması gerekmez. 3200 MHz'e kadar RAM destekliyor. İsterseniz eskisini de takabilirsiniz ama 3200 MHz daha yüksek performans verir.

3200 mhz olmasa bile 2400 mhz ve dolu 8 slot ile yeterince performansı vermez mi yine pc? Sonuçta veri yolu açık diye düşünüyorum yine de hız veya performans farkı olur mu?

3200 MHz olmasa bile 2400 MHz ve dolu 8 slot ile yeterince performansı vermez mi yine PC? Sonuçta veri yolu açık diye düşünüyorum yine de hız veya performans farkı olur mu?

Yeterli performans verir. Fakat 3200 MHz az da olsa daha fazla performans verir. 32 GB RAM yapmak çok daha fazla performans artışı sağlar. Fakat ağır iş gücüne ihtiyacınız yoksa eski bellekler işinizi rahat görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı