64 GB depolama alanı kaç sene idare eder?

bandias

Hectopat
1) Realme 7 telefonu alma kararı aldım. bütün özellikleri güzel. lakin son anda 64 GB olması kafamı çok karıştırdı. daha önce hiç Android kullanmadım. hep iOS kullandım. Hafızayı SD kart ile arttırabilir miyim?

2) Sizce bu kadar bütçem varken 128 GB'lık telefon mu bakmalıyım? Poco X3 ve başka telefonlar aklımı çeldi.

3) 64 GB depolama ne kadar götürür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen kullanım şeklinize bağlı Realme 7 4K görüntü çekebilen bir telefon bu nedenle çok video ve fotoğraf çekimi yapacaksanız ve bunları saklayacaksınız 64 GB depolama yeterli olmayacaktır. Keza yeni çıkan oyunların da boyutu bir hayli yüksek aradaki fiyat farkının çok olmaması nedeniyle 128 almanızı tavsiye ederim. Yine yetmezse SD kart alıp depolamanızı artırabilirsiniz.

Kullanışınıza bağlı bu, kimse net bir şey söyleyemez ki. Kimisine 32 GB bile yetebilir, kimisine 128 dahi az gelir. Şahsen 64 GB depolama alanını hayli yeterli buluyorum kendim için. Fotoğraf ve uygulamalar için yetiyorda artıyor bile. Ama çokça video duracaksa biraz sıkıntı.

Arkadaşlar yorumlarınız için sağ olun videoları ve fotoğrafları bilgisayarımda diskte depolayıp telefondan silmeyi planlıyorum çok uygulama kullanmıyorum şu an 32 bile yetiyor 64 yeteceğini düşünüyorum ayriyeten 256 GB SD kartta alacağım sağ olun.

Arkadaşlar yorumlarınız için sağ olun videoları ve fotoğrafları bilgisayarımda diskte depolayıp telefondan silmeyi planlıyorum çok uygulama kullanmıyorum şu an 32 bile yetiyor 64 yeteceğini düşünüyorum ayriyeten 256 GB SD kartta alacağım sağ olun.
Doğru seçim. Zaten önemli fotoğraf videolar, telefona güvenip saklanılmaz bence. Bir sorun çıksa, gitti herşey. Bilgisayarda depolamak daha mantıklı. Ki, aşırı video doldurmadıkça çok rahat yeteceğini eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı