Çözüldü 65 Mb/s internet 1.8 MB/s ile indiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KayraAkar

Hectopat
Merhabalar, internet paketim 65 Mb/sn. bilgisayarda kontrol panelinden baktığımda 57 Mb/sn'de gösteriyor ama bunda sıkıntı yok. Speedtest yaptığımda 15-10 Mb indirme hızı gösteriyor ve 0.90 upload değişiyor ama bir şey indirmek istediğimde en fazla 1.8 ile indiriyorum. Altyapı var ama sıkıntı.

Çözüm
Farklı bir sağlayıcıya mı geçmek en iyisidir oturduğum yerde alt yapısı olan.
Türk Telekom altyapısından hizmet aldığınız sürece hep böyle problemler olacak. KabloNet altyapınız varsa onu kullanmanız akıllıca olacaktır. Altyapılarınızın farkına varın ve en iyi durumda olan altyapınız üzerinden hizmet alın.
Merhabalar, internet paketim 65 Mb/sn. bilgisayarda kontrol panelinden baktığımda 57 Mb/sn'de gösteriyor ama bunda sıkıntı yok. Speedtest yaptığımda 15-10 Mb indirme hızı gösteriyor ve 0.90 upload değişiyor ama bir şey indirmek istediğimde en fazla 1.8 ile indiriyorum. Altyapı var ama sıkıntı.
Ki sanırım burada kontrol paneli falan dediğinize göre siz bilgisayardaki bağlantı akış hızına yani Link Speed'e bakmışsınız. O sizi yanıltmış. Maalesef o hızlara sahip bir internetiniz yok hocam. Tavsiyem iç tesisatı imkanınız varsa yenileyin. Yeni 5 Ghz destekli (Keenetic Extra DSL) alın. Olabildiğince şartları iyileştirin ama maalesef bu altyapıda alacağınız hız en fazla 22 Mbps'dir.
Yine tuhaf şeyler söylenmiş. 65 Mbps olduğunu iddia ettiğiniz bir internet paketinde 8 Mb/sn gibi bir değer ile indirme yapmanız gerekiyor. Kablolu mu bağlanıyorsunuz? Hat değerlerinizi de atmanız lazım ki 65 Mbps paketten şu an güncel olarak ne kadar hız veriliyor hattınıza bir anlayalım.

Kablosuz ise ve modeminiz standart bir modem ise 2.4 Ghz'de zaten 65 Mbps beklemeyin. 2.4'de 65 Mbps için donanımlı bir modeme yada router'a ihtiyacınız var. Zaten 2.4'de uzaklara gidildikçe haliyle bağlantı hızı düşüyor ve alabileceğiniz hız da düşüyor. Hatta bir ekleme daha yapayım; eğer telefonunuz 2.4 Ghz'de zaten Maksimum Bağlantı hızı olarak (Link Speed) 72 Mbps destekliyorsa yine beklemeyin 65 Mbps vermesini çünkü nereden baksanız dibinde bile olsanız bu şartta 50-60 Mbps gibi birşey gelir. Cihazın da modemin de iyi bir iletim şartları sağlaması lazım. Kablolu bağlanmanıza rağmen alamıyorsanız hat değerlerinizi atın sorunu görelim. (Yüksek ihtimalle hat giderek zayıflamış olup mecbur hız azaltmaya gitmişlerdir eğer kabloluda da alamıyorsanız).

Yine tuhaf şeyler söylenmiş. 65 Mbps olduğunu iddia ettiğiniz bir internet paketinde 8 Mb/sn gibi bir değer ile indirme yapmanız gerekiyor. Kablolu mu bağlanıyorsunuz? Hat değerlerinizi de atmanız lazım ki 65 Mbps paketten şu an güncel olarak ne kadar hız veriliyor hattınıza bir anlayalım.

Kablosuz ise ve modeminiz standart bir modem ise 2.4 Ghz'de zaten 65 Mbps beklemeyin. 2.4'de 65 Mbps için donanımlı bir modeme yada router'a ihtiyacınız var. Zaten 2.4'de uzaklara gidildikçe haliyle bağlantı hızı düşüyor ve alabileceğiniz hız da düşüyor. Hatta bir ekleme daha yapayım; eğer telefonunuz 2.4 Ghz'de zaten Maksimum Bağlantı hızı olarak (Link Speed) 72 Mbps destekliyorsa yine beklemeyin 65 Mbps vermesini çünkü nereden baksanız dibinde bile olsanız bu şartta 50-60 Mbps gibi birşey gelir. Cihazın da modemin de iyi bir iletim şartları sağlaması lazım. Kablolu bağlanmanıza rağmen alamıyorsanız hat değerlerinizi atın sorunu görelim. (Yüksek ihtimalle hat giderek zayıflamış olup mecbur hız azaltmaya gitmişlerdir eğer kabloluda da alamıyorsanız).
Hocam, modem 2.4ghz evet kablosuz bağlanıyorum kablolu da 1.2 sabit oluyor ama büyük ihtimalle artık modemle alakalı zaten çok eski

Merhabalar, internet paketim 65 Mb/sn. bilgisayarda kontrol panelinden baktığımda 57 Mb/sn'de gösteriyor ama bunda sıkıntı yok. Speedtest yaptığımda 15-10 MB indirme hızı gösteriyor ve 0.90 upload değişiyor ama bir şey indirmek istediğimde en fazla 1.8 ile indiriyorum. Altyapı var ama sıkıntı.

Speedtest yaptığınızda 15 Mbps gösteriyorsa sizin internetinizden alabildiğiniz hız 15 Mbps'dir 65 değil. Hangi ISS'i kullanıyorsanız onun destek servisini arayıp sorunu bildirin. En az 50 Mbps almanız gerekiyorken 15 Mbps almak sıkıntılı bir durum. Modem değiştirmeyi deneyin. Yine olmazsa arayıp sorunu bildirirsiniz.

Hocam, modem 2.4ghz evet kablosuz bağlanıyorum kablolu da 1.2 sabit oluyor ama büyük ihtimalle artık modemle alakalı zaten çok eski
Hat değerlerinizi atın da şimdi modem değiştirirseniz de aynı hızı alacaksanız önceden haberini verelim size.

İndirme yaptığın yer senin indirme hızını limitliyor olabilir. Hız testi yaptığında sana taahüt edilen hızı alıyorsan durum budur muhtemele.

Geri
Yukarı