65 TL'ye Cyberpunk 2077 alınır mı?

508665

Centipat
RAM
ADATA AX4U320038G16A-SR30 XPG Spectrix D30 DDR4-3200Mhz C16 8GB (2x8GB) (16
SSD veya HDD modeli
XPG ASX8100NP-512GT-C SX8100 Serisi 512GB SSD M.2
Ekran kartı
ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX3060-12G-V2-GAMING RTX30
Anakart
ASUS TUF GAMING B550-PLUS AMD B550, DDR4, AM4 Ryze
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X MPK 3.7GHz-4.6GHz, 35MB, 65W, 6/
Bildiğiniz üzere Epic Games'de yılbaşı indirimleri başladı ve 60 TL indirim kuponu ile Cyberpunk doların yüksek kur farkına inat 64,50 TL gibi komik bir rakama düşüyor.
Sizce alınır mı bug veya optimizyasyon şu anda ne durumda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatasız oyun mu var piyasada, bu Cyperpunk işi biraz abartılıyor sanki. Maddi imkanın varsa, türü seviyorsan alınıp oynanacak ortalama üstü güzel bir oyundur Cyberpunk. Yan görevleriyle birlikte uzunca bir süre gider.

Alınır oyunu kıran buglar yok fakat ufak animasyon bugları falan hâlâ duruyor. Son patchle birlikte RTX 3050 ile DLSS qualityde 45-60 FPS arasında oynadım grafikler High'da. Siz rahat rahat oynarsınız.

Zengin sistemlerde optimizasyon iyi, fakir sistemlerde kötü. Bazı oyun içi buglar hala mevcut ama fiyat iyi, oyun düzelir mi bilmem. Uzun sürecektir düzelse bile ben iade etmiştim.
GTX 1660 ile yüksek ayarlarda oynuyorum 1080p'de, bundan daha kötü bir ekran kartına sahip birisi zaten yeni çıkan oyunların hepsinde sıkıntılar yaşar. Sadece Cyberpunk - optimizasyon olayı değil, 2020 sonrası çıkan AAA oyunları düzgün bir şekilde oynayabilmek için belli bir seviyede sistem şart. Bu ekonomide zor tabii ama acı gerçek bu.

GTX 1660 ile yüksek ayarlarda oynuyorum 1080p'de, bundan daha kötü bir ekran kartına sahip birisi zaten yeni çıkan oyunların hepsinde sıkıntılar yaşar. Sadece Cyberpunk - optimizasyon olayı değil, 2020 sonrası çıkan AAA oyunları düzgün bir şekilde oynayabilmek için belli bir seviyede sistem şart. Bu ekonomide zor tabii ama acı gerçek bu.
Oyunun sistem gereksinimleri hatalı. Düşük sistemlerde sağlıklı çalışmaz. GTX 1060 6 gb sahipleri de rahat oynuyor. Ama burada minimum gereksinimler gerçekten hatalı. RE Village gereksinimleri daha yüksek olmasına rağmen yağ gibi akıyor. Ve kaldı ki Cyber çıkalı 1 seneyi geçti çok da yeni sayılmaz. Topluluğu hala sinirli, Steam'deki güncelleme yorumlarına bakarsanız görebilirsiniz. Kısacası düşük sistemliler bu oyunu almamalı. Mevcut ekonomide bu oyunu oynamak lüks oldu. Bakınız PS4 'te oyunu bir türlü çalıştıramadılar zaten, düşük sistemlerde olmuyor bu oyun.
Konu sahibi paylaştığı sistem ile oyunun içinden geçer orası ayrı dava.
Bir tarafta da RDR2 var mesela görsel olarak bence çok daha iyi ve performans olarak dağlar kadar fark var.

Geri
Yukarı