650-1500 TL arası PSU önerisi

Lasyrinx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 650-1500 TL arası bir PSU ihtiyacım var.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: Corsair Vengeance 16X2.
Ekran kartı: Sapphire Nitro+ RX 6600 XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geleceğe yatırım için düşünülecekse 800w olan modelini alsın 1.500'e
Ama zaten ekran kartlarının watt'ı çok hızlı bir şekilde artacağı için 800w da kurtarır mı bilemedim 700tl için bu 600w olan model oldukça fp.
Aslında tepe ekran kartlarını pek dikkate almayın. RTX 3060 Ti, RTX 3060, RX6600 XT, RX6600 gibi kartlarda gayet güzel W değerleri mevcut. "En güçlü ekran kartını ben yapacağım!" diye bir yarışa girildiği için saçma sapan güç oranlarına denk geliyoruz.

FSP, Zalman gibi markalar varken High Power gibi 2. sınıf PSU'lara emanet etmeyin onca parayı.

İlginç olan şu ki, markalar ve ürünler hakkındaki bilgisi, piyasanın pazarın dinamiklerine göre belirlenen insanlar, bu 2. sınıf markaya 2. sınıf denmesine gülebilecek kadar bilgisizler ama yine de imillete tavsiye edebiliyorlar. Çünkü örneğin 1400 TL'den 700 TL'ye düşebilen bir marka. Şu markayı önerenlerden biri de neden "iyi" olduğuna dair bilgi paylaşsa da, soran kişi de nasiplense.

Son düzenleme:
FSP, Zalman gibi markalar varken High power gibi 2. sınıf psulara emanet etmeyin onca parayı.

Siz seviyorsunuz Zalman'ı. Gelişine herkese düşük seviye Zalman PSU öneriyorsunuz yani. Değişik.

Siz seviyorsunuz Zalman'ı. Gelişine herkese düşük seviye Zalman PSU öneriyorsunuz yani. Değişik.

Değişik olan kısım ne? Bir şey söylediysen temellendir de anlaşılsın. Bence asıl tuhaf olan, her önüne gelene, sürekli yarı fiyata düştü diye High Power önermek ve iyi markayı kötü markadan ayırt etmeyi "sevmek-sevmemek" gibi absürd bir gerekçeye dayandırmak. neden High Power? Bu basit soruya basit bir cevap var mı örneğin? Ayrıca önerdiğim Zalmanı "düşük seviye "yapan ne onu da anlamadım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı