650 TL anakart ve işlemci önerisi

Bütçe
600-650TL

theYagi

Hectopat
Makaleler
5
Sistemim:

RAM: Corsair venegeance 4x2 DDR3 RAM 1333MHz.

Anakart: ASUS P5G41T-M lx (LGA775)

İşlemci: Intel Core 2 Duo E8500.

Ekran kartı: ASUS pho (EVO) RX550 4 GB.

SSD: HyperX 240GB.

HDD: WD Blue 3TB.

PSU: Xilence 400W.

İşletim sistemi: Windows 10 Enterprise.

Anakart ve işlemci değişikliğine gitmek istiyorum, RAM'lerimle uyumlu olacak, düzgün bir işlemci takabileceğim bir anakart istiyorum.
İşlemci olarak AMD Athlon serisi düşünüyorum veya AMD FX, Intel Xeon falan da olabilir.
Sıfır ürün olmasını istiyorum, ikinci el alabilir miyim bilmiyorum, arızalı ürün falan çıkabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart'ı modifikasyon yaptırıp Xeon işlemci de takabilirsin, hiç uğraşmadan Core 2 Quad Q9400 takarsan RAM ve ekran kartına bağlı olarak şuankinin 3 katı performans alırsın aynı sistemden yıllarca kullandım hala GTA 5 tarzı oyunları Very High de oynayabılıyorum dropsuz.

Anakart'ı modifikasyon yaptırıp Xeon işlemci de takabilirsin, hiç uğraşmadan Core 2 Quad Q9400 takarsan RAM ve ekran kartına bağlı olarak şuankinin 3 katı performans alırsın aynı sistemden yıllarca kullandım hala GTA 5 tarzı oyunları Very High de oynayabılıyorum dropsuz.
Babama Core 2 Quad Q9400 fikrini söyledim ancak olmaz dedi.
Anakartta biraz hasar var hem oda gitmiş olur.

Bulabilirsen Core 2 Quad Q9650 bu işlemciyi tak , 12 mb önbellek bugün çoğu i7 de yok o ekran kartı ile bu işlemci olarak gta 5 tarzı bi oyunu very high de oynatmazsa gel yüzüme tükür.
Babama Core 2 Quad Q9400 fikrini söyledim ancak olmaz dedi.
Anakartta biraz hasar var hem oda gitmiş olur.
olmama sebebi nedir anlamadım ?
o zman elindeki parçalar varken 16 gb destekli bi anakart 350-400 tl bandında , 200-250 tl ye de i3 i5 tarzı bi işlemci ile yoluna devam edebilirsin dostum.

Bulabilirsen Core 2 Quad Q9650 bu işlemciyi tak , 12 mb önbellek bugün çoğu i7 de yok o ekran kartı ile bu işlemci olarak gta 5 tarzı bi oyunu very high de oynatmazsa gel yüzüme tükür.

olmama sebebi nedir anlamadım ?
o zman elindeki parçalar varken 16 gb destekli bi anakart 350-400 tl bandında , 200-250 tl ye de i3 i5 tarzı bi işlemci ile yoluna devam edebilirsin dostum.
Örnek bir anakart ve işlemci atabilir misiniz hocam?

Asus P5QC Anakart Olabilir , gigabyte g41m combo olabilir , bu işlemciyi takacaksanız eğer . Yok illa i3 i5 tarzı istiyorum derseniz intel 1151 pin bi anakart ve işlemci günümüz şartlarında 700 lira bandında toplanır . Sadece ikisi 300 tl ye de alınır ancak 8 ram desteğinin üstüne çıkmayan bi anakart ve 1.nesil bi i3 i5 işlemci ile bu fiyatlara bulunur.

Geri
Yukarı