650 TL bütçeli Monitor tavsiyesi (Oyun için)

Luchnik

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Star City
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Merhaba, oyunlarda kaliteli ve canlı görüntüsü olan bir monitor tavsiye eder misiniz? Profesyonel oyuncu değilim, oyundaki görüntünün kalitesi daha önemli benim için. Bu yüzden LED 1MS ve IPS 5MS arasında gidip geliyorum. Aralarında ki farktan pek anlamam o yüzden önerilerinizi almak istedim.

Bütçe : 650 tl , Kart : gtx 970

Oyunlardaki görüntü kalitesi olarak IPS mi LED mi daha iyidir?
IPS daha iyidir tabiki ama gecikme süresi de bir o kadar fazla olur 5-10 ms. GTX970 için led monitor önermem 144 hz bir monitor alınmalı. Özellikle fps oyunlarda blur hissi verecektir ama benim için önemli değil derseniz yine de siz bilirsiniz.

IPS daha iyidir tabiki ama gecikme süresi de bir o kadar fazla olur 5-10 ms. GTX970 için led monitor önermem 144 hz bir monitor alınmalı. Özellikle fps oyunlarda blur hissi verecektir ama benim için önemli değil derseniz yine de siz bilirsiniz.

Tabiki öyle ama bütçe sıkıntı işte yoksa biliyorum bu kartın bu bütçede bir monitörü hakketmediğini. Elimizdekiyle ne yapabiliriz ona bakmak gerek.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor.html
www.vatanbilgisayar.com: Asus 23" Vx239H Geniş Ekran ips-Led Monitör - Vatan Bilgisayar

Bunların ikisinin arasında kaldım ne yapcam bilmiyorum

Çok güzel monitör hem 2 ms hem ıps hem hdmı ama kafama şu takıldı asus monitörde dinamik kontrast 80.000.000:1 bu viewsonic'de 50.000.000:1 bu durumda hangisi daha iyi oluyor dinamik kontrast bakımından? Birde bunun ekranını aşağı yukarı oynatabiliyormuyuz ayaklığı biraz yüksek gibi geldi bana.

Önemli olan dinamik değil statik kontrasttır.
İncelemesini izlersen daha detaylı bilgi sahibi olabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı