650 TL bütçe ile AMD Athlon II X4 640 sisteme yeni parçalar

tolunayb

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim elimde 3 yıllık bir bilgisayar var ve günümüzdeki oyunlara göre artık yetersiz gelmeye başladı. Ben de kendimde bir bütçe oluşturdum ve sizden yardım almak istiyorum.

Sistemim
  • amd athelon 640p 3.00ghz
  • 4gb ddr3 cl9 ram(2*2)
  • asus m4a78lt m t le anakart
  • HD5670 2gb gddr3 ekran kartı
  • Micro atx kasa ve 400w rated değeri 350w olan bir psu.

Sistemim bu şekilde ve bütçem en fazla 650tl bu parayı nasıl değerlendirmeliyim ?
Ben ekran kartı ve psu dan başlamak istedim ama bazıları işlemci anakarttan başla dediler kararsız kaldım.

Ekran kartı olarak gtx660 r9 270 ve 500w 80+ psu ikilileri beğendim işlemcime darboğaz yapacaktır elbet ama günlük kullanımda çok etkisi olur mu ? Günümüzdeki oyunları akıcı oyantsın yeter daha sonra bir işlemci ve anakart alıp ekran kartının asıl performansını görebilirim diye düşünüyorum.

Yoksa direk işlemci anakart psu mu almalıyım ? Çok kararsızım arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı "adam etmen" gerekiyor bilgisayarı yenilemen için. Bütçeni biraz artırıp bunlarla başlayabilirsin yenilemeye:

TOPLAM : 659,01 TL
KDV (%18) : 118,62
NAKİT / HAVALE (TL) : 777,63 TL
[TBODY] [/TBODY]
.:.Nova Bilgisayar.:. : Bilgisayar Toplama Sihirbazı Toplama Bilgisayar PC TOPLA
Tabi güç kaynağına da dikkat etmen gerekecek.

Kardeşim bu bilgisayarın adam olabilmesi için anakart, işlemci, ram, ekran kartı ve psunun değişmesi gereklidir. Bunların tümünün değişmesi zaten yeni bir bilgisayar eder. Tüm bileşenler değişmesi lazım. Ekran kartı değişse PSU yeterli değil. Darboğaz sorunu da var. PSU ve işlemci alsan. Anakartına uyumlu olmaz. Yeni anakart alacaksın. Bunların tümü yeni bir bilgisayar demektir zaten. ;)

Anakartı "adam etmen" gerekiyor bilgisayarı yenilemen için. Bütçeni biraz artırıp bunlarla başlayabilirsin yenilemeye:
TOPLAM : 659,01 TL
KDV (%18) : 118,62
NAKİT / HAVALE (TL) : 777,63 TL
[TBODY] [/TBODY]
.:.Nova Bilgisayar.:. : Bilgisayar Toplama Sihirbazı Toplama Bilgisayar PC TOPLA
Tabi güç kaynağına da dikkat etmen gerekecek.

Bütçemi çok çok aşıyor benim elimdeki ekran kartı işlemci anakart ne kadar eder belki onların sayesinde yetebilir.

Ve bu arada o asus gtx 750ti msı modeline göre daha fazla güç çekiyor diye biliyorum.

Her birini 50TL'den okutsanız dahi 150 lira yapar. Bu da bütçenizi +150= 750TL yapar. 30 lira da buluverirsiniz artık ? :) Ayrıca başka sitelerden daha ucuza da kapatabilirsiniz. Ben novabilgisayar.com'dan önermiştim.

Nova bilgisayardan alamam kapıda ödeme sistemi yokmuş.Vatan eksen hepsiburada gibi sitelerden bi liste çıkaraiblirmisin.Birde psu yeter mi ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı