6500-7000 TL Arası PC Tavsiyesi

mertozkan09

Hectopat
Şu an mevcut olarak kullandığım sistemim yetmediği için kasamı komple değiştirmek istiyorum. Genellikle PUBG ve overwatch oynuyorum mevcut olarak aldığım FPS 90-95. fakat yetmiyor. Sistemim;

i5 6600
H110M-S2V
MSI Gaming X 1060 6 GB
SSD Kingston 120GB
PSU 550W

----------

Belirttiğim bütçeye göre bilgisayar tavsiyelerinize ihtiyacım var. ( AMD tavsiye ediyecekler için AMD hakkında hiç bilgim yok eğer yazarlarsa şu yüzden derlerse çok sevinirim. )

sistem güzel ama ben olsam yenisini toplamak yerine işlemciyi 6700, 6700k, 7700, 7700k (alsanda o anakart ile overclock yapamazsın) alıp ekran kartına rtx 2070 alırım daha iyi bir sistem olur ve elinde 2000 lira kalır.
Sistemi direk güncellemesi daha iyi olur bence hem daha fazla verim alır hemde daha uzun ömürlü olur.

Sistemi direk güncellemesi daha iyi olur bence hem daha fazla verim alır hemde daha uzun ömürlü olur.
r5 3600 ile 7700 fps farkı %4 ama 6 çekirdek dediğiniz gibi daha uzun ömürlü. ama arkadaş online oyunlar oynadığı için bence i7 7700 yanına 2070 alıp yoluna bakması daha mantıklı.

r5 3600 ile 7700 fps farkı %4 ama 6 çekirdek dediğiniz gibi daha uzun ömürlü. ama arkadaş online oyunlar oynadığı için bence i7 7700 yanına 2070 alıp yoluna bakması daha mantıklı.
kasanın değişmesi kesin gerekiyor artık @AirJET peki size şunuda sorıyım benim aklımda açıkcası i5 9600k rtx 2060 6gb vardı . Bu amd 3600'ü X Yapıcam ben x modelide varmış sanırım , ekran kartına çok ısınma sorunu var diye okuyorum ama bu sapphire rx 5700XT modeli sıkıntı çıkartır mı bana sizce ? 2060 almadım diye pişman olmam herhalde ?

kasanın değişmesi kesin gerekiyor artık @AirJET peki size şunuda sorıyım benim aklımda açıkcası i5 9600k rtx 2060 6gb vardı . Bu amd 3600'ü X Yapıcam ben x modelide varmış sanırım , ekran kartına çok ısınma sorunu var diye okuyorum ama bu sapphire rx 5700XT modeli sıkıntı çıkartır mı bana sizce ? 2060 almadım diye pişman olmam herhalde ?
Her kartın illa ısınan veya farklı şekilde sıkıntı çıkartan versiyonları vardır ama donanımsal olarak herhangi bir sorun çıkartmaz yazılımsam olarak önceden sorunları vardı ama son gelen ekran kartı güncellemesiyle bu sorunlar düzeltildi ve işlemciyi isterseniz 3600x modeline yükseltebilirsiniz ama kesinlikle Stock soğutucu ile kullanmayın ve attığım işlemci soğutucusunu alın.

Her kartın illa ısınan veya farklı şekilde sıkıntı çıkartan versiyonları vardır ama donanımsal olarak herhangi bir sorun çıkartmaz yazılımsam olarak önceden sorunları vardı ama son gelen ekran kartı güncellemesiyle bu sorunlar düzeltildi ve işlemciyi isterseniz 3600x modeline yükseltebilirsiniz ama kesinlikle Stock soğutucu ile kullanmayın ve attığım işlemci soğutucusunu alın.

Hydro serisinin H45 modelini almayı düşünüyorum , daha verimli olabilirmi sizce sıvı soğutma ?

Beyler şu an AMD RX5700XT Pulse kullanan biri olarak yazılımsal sorunlar bitene kadar almayın diyorum. Onun yerine RTX2070 ya da RTX2060 Super alın. İşlemci Ryzen 5 3600X olsun. Anakart B450 olarak kalsın. SSD 480GB aslında yeter bence ama kullanacak olan kişiye kalmış :). Hem AMD'de O.C. yapmaya gerek yok Arctic Freezer olan yetecektir ben stok soğutucu ile kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı