6500-7000 TL'ye laptop önerisi

haskurt231

Decapat
İyi akşamlar. Bir kız arkadaşıma laptop almak istiyoruz. Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Render yapacak ve ara sıra oyun oynamak istiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

İyi akşamlar. Bir kız arkadaşıma laptop almak istiyoruz. Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Render yapacak ve ara sıra oyun oynamak istiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Monster stoklarının gelmesini bekle geldiği zaman i5 9300H ve GTX 1650'li alırsın. Veya eğer ucuzlamışsa i5 10300H veya 10200H ve GTX 1650'li alırsın.

Hocam maaalesef bu zamad 7K ya adam akilli bir laptop almassin bu bütçeyi en az 8ktercih edilir. Render yapılırken işlemcinin en az i5 olmasi RAM'in de 8 GB az olmamasi gerekir. Casper Excalibur G770 öneririm G770'te ufak oynalamar yapıp özellikleri artırıp düşürebilirsiniz.
Edit: Acer Nitro AN515-55 Intel Core i5 10300H 8 GB 512 GB SSD GTX 1650 Ti FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar nh. Q7jey. 004.
Şu an en iyi budur herhalde.(8000TL)

Günlük ve öğrenci olarak kullanım için önerebileceklerim bunlar:

Fakat tasarım, ekran ve batarya olarak daha cazip olan bir bilgisayar var: HUAWEI MateBook 14 | HUAWEI TÜRKİYE
Kendisi güçlü bir işlemciye ve 2K bir ekrana sahip, uzun batarya süresi vadediyor fakat bu fiyata konfigürasyon olarak biraz daha tuzlu denebilir. RAM'ini sonradan yükseltme şansınız da yok diye biliyorum. O yüzden ilk tercihiniz Lenovo Thinkpad veya HP'den yana olabilir.

Fakat grafik kartı ve işlemci olarak daha güçlü seçenekler ararsanız bütçeyi azıcık yükseltip gaming laptop bakmanız gerek, şu an en iyi örnek olarak bunu verebilirim bu fiyata: https://www.hepsiburada.com/monster...isayar-p-HBV0000135I0K?magaza=MONSTERNOTEBOOK

Günlük ve öğrenci olarak kullanım için önerebileceklerim bunlar:

Fakat tasarım, ekran ve batarya olarak daha cazip olan bir bilgisayar var: HUAWEI MateBook 14 | HUAWEI TÜRKİYE
Kendisi güçlü bir işlemciye ve 2K bir ekrana sahip, uzun batarya süresi vadediyor fakat bu fiyata konfigürasyon olarak biraz daha tuzlu denebilir. RAM'ini sonradan yükseltme şansınız da yok diye biliyorum. O yüzden ilk tercihiniz Lenovo Thinkpad veya HP'den yana olabilir.

Fakat grafik kartı ve işlemci olarak daha güçlü seçenekler ararsanız bütçeyi azıcık yükseltip Gaming laptop bakmanız gerek, şu an en iyi örnek olarak bunu verebilirim bu fiyata: https://www.hepsiburada.com/monster...isayar-p-HBV0000135I0K?magaza=MONSTERNOTEBOOK

Bu devirde hafiza olarak 256 GB yetmez. Artırmaya kalksan bir sürü iş bir sürü masraf:(

Bu devirde hafiza olarak 256 GB yetmez. Artırmaya kalksan bir sürü iş bir sürü masraf:(
Haklısınız fakat kısılmaya en müsait alan da hafıza. En az 512 GB SSD olması daha sağlıklı olurdu fakat hafızadan ziyade RAM, işlemci konusunda daha iyi olan bilgisayarları seçmeye çalıştım. Baktığınız zaman işlemciyi yükseltemiyorsunuz ve RAM yükseltmesi de "genelde" depolamadan daha pahalıya geliyor. O yüzden önce verimlilik üzerine düşündüm.
Ayrıca şu cihazı da önerebilirim: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-82c4015qtx-p-HBV0000111C91
İleride duruma göre RAM ve depolama yükseltmesi yapılırsa gayet sağlıklı olur. Performanslı bir işlemciye ve bu segmentte hatrı sayılır bir harici karta sahip.

Geri
Yukarı