6500 TL 2K 144 Hz+ Monitör Önerisi

Bütçe
6500
Linkteki monitörü kullanıyorum sorularınız varsa alabilirim.

Hocam genel olarak monitör nasıl görüntü kalitesi, renkler, IPS panelin kalitesi vs. Ölü piksel var mı veya ışık sızması. 2K için güzel bir monitöre benziyor da daha F/P bir ürün var mı bilmiyorum.

Hocam genel olarak monitör nasıl görüntü kalitesi, renkler, IPS panelin kalitesi vs. ölü piksel var mı veya ışık sızması. 2K için güzel bir monitöre benziyor da daha F/P bir ürün var mı bilmiyorum.

Görüntü kalitesi açısından ne beklediğinize bağlı ama genel anlamda manzara modu yarış modu sinema modu rts/rpg modu FPS modu sRGB modu ve MOBA modları bulunuyor hepsini test ettim ve yarış modu en sade manzara modu ise kaliteyi arttıran mod ama gözler için bence zararlı IPS olduğunu belli ediyor ölü pixel veya ışık sızması olayları şans işi ben test ettim ölü pixel çıkmadı ayrıca HDR'ın pek iyi gözüktüğünü söyleyemem.

Görüntü kalitesi açısından ne beklediğinize bağlı ama genel anlamda manzara modu yarış modu sinema modu rts/rpg modu FPS modu sRGB modu ve MOBA modları bulunuyor hepsini test ettim ve yarış modu en sade manzara modu ise kaliteyi arttıran mod ama gözler için bence zararlı IPS olduğunu belli ediyor ölü pixel veya ışık sızması olayları şans işi ben test ettim ölü pixel çıkmadı ayrıca HDR'ın pek iyi gözüktüğünü söyleyemem.
Anladım hocam genel olarak iyi anladığım kadarıyla. Bunu alacağım gibi duruyor şimdilik.

Geri
Yukarı