6500 TL RTX 2070 Sistem

gablov

Hectopat
Yer
Königsberg
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Aşağıdaki sistemi topladım. Her hangi bir sorun yaşar mıyım?
Değiştirmemi önereceğiniz parça var mı?

Galax RTX2070 8GB

Ryzen 5 2600

Anakart;
MSI BD450M PRO VDH PLUS 4RAM SLOTLU

Corsair Vegeance 2x8 GB 3000MHZ

Toshiba 480 GB Solid State Drive

Seagate 1 TB HDD

Powerboost 3 Fanlı RGB

FSP 600W 80+ PFC

Son düzenleme:
Anakart eklememişsin ve o işlemci artık alınmaz, çünkü 3000 serisi çıktı. AMD Ryzen 3600 almanı öneririm, X570 çipsetli bir anakart eklersen rahat rahat oyun oynarsın.

Anakart eklememişsin ve o işlemci artık alınmaz, çünkü 3000 serisi çıktı. AMD Ryzen 3600 almanı öneririm, X570 çipsetli bir anakart eklersen rahat rahat oyun oynarsın.
Düzeltiyorum.
Yerine hangi işlemciyi önerirsiniz? X570 Çipsetli anakartlar bütçemi aşar diye düşünüyorum.

O kasayı alma. Eğer depolama ihtiyacın yoksa HDD'yi çıkaralım işlemciyi Ryzen 3600 yapalım?
Kasadaki sıkıntı nedir? Neden almayayım? HDD bana lazım bu arada. Depolama çok gerekli.
SSD olarak bunu almanı öneririm.
N11'de vardı kaldırılınca Toshiba'yı koydum yerine.

Sistem güzel olmuş. Fiyatı gayet iyi. Ben onu şöyle yap bunu böyle yap, Ryzen 3000 al falan diyemem. Sistemin gayet uyumlu, darboğaz sorunu yok. Eğer bütçeni aşamıyorsan en iyi sistem parçalarını toplamışsın diyebilirim. Ancak kasanın hava sirkülasyonu konusunda sıkıntı yaşayabilirsin.

FSP BUNDLE CMT110A+50ERN 500W 80+SILVER Mid Tower Gaming Kasa Siyah Pencereli Kasa FSP (Bu üründeki PSU'yu çıkarıp satabilirsin)

Linkini verdiğim kasalardan en şık olanı MSI Mag Vampiric'dir. Performansları ve hava sirkülasyonları iyidir. Donanımları da gayet yeterli.

Sistem güzel olmuş. Fiyatı gayet iyi. Ben onu şöyle yap bunu böyle yap, Ryzen 3000 al falan diyemem. Sistemin gayet uyumlu, darboğaz sorunu yok. Eğer bütçeni aşamıyorsan en iyi sistem parçalarını toplamışsın diyebilirim. Ancak kasanın hava sirkülasyonu konusunda sıkıntı yaşayabilirsin.

FSP BUNDLE CMT110A+50ERN 500W 80+SILVER Mid Tower Gaming Kasa Siyah Pencereli Kasa FSP (Bu üründeki PSU'yu çıkarıp satabilirsin)

Linkini verdiğim kasalardan en şık olanı MSI Mag Vampiric'dir. Performansları ve hava sirkülasyonları iyidir. Donanımları da gayet yeterli.
MAG Vampiric'in görüntüsünü çok sevdim sanırsam onu alacağım. Teşekkür ederim.
RTX2070 Yerine RX5700Xt almak mantıklı mıdır?
Benim alacağım rtx2070 3400TL iken RX5700Xt 3200TL.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı