6500 TL sistem tavsiyesi

Attığım adresten, yani GameGaraj'dan satın alabilirsiniz. Fiyatların düşüp düşmeyeceği hakkında maalesef bir şey söyleyemem.

Deluxe 5T-10 önermiyorum. Attığım sistemle aynı değişiklikleri yapınca, daha pahalı oluyor. Tek fark bu.

İşte düzenlenirse attığınız resimdeki gibi.
Birde bu işlemcide sonunda F yazanla yazmayan arkasındaki fark nedir?
Sağolun @Traviss Bickle @Cagancip
F serisi işlemcilerde dahili grafik kartı yok sizede gerek yok.

Peki şu anki pahalılığın sebebi sadece mining mi?
Çin yeni yıl tatiline girdi, üretim ülkece durdu. Virüsten dolayı talep 3'e, 5'e katlandı ancak üreticilerde bu kadar stok yok. Virüsten dolayı limanlar yarı kapasite çalıştığından ve uçak seferleri kısıtlı olduğundan nakliye sektörü de sancılı durumda. Bunların üstüne kripto paraların değer kazanması da eklenince 1500 dolara satılan 2060'lar ortaya çıktı.

Zaten ondan bahsediyorum ben de. Pollux 3T-10'u düzenlersen attığım şekilde daha ucuz oluyor. Niye aynı şeye daha fazla vermek istesin ki? Daha ucuz olanı, yani Pollux 3T-10'u öneriyorum bu nedenden dolayı.
Pardon.Sizin mesajınız diye arkadaşın mesajındaki sistemi atmışım.
Bu arada attığıma resme bakarmısın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210126-012558_Chrome.jpg
    Screenshot_20210126-012558_Chrome.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 15
Sağ olun hocam bu attığınız sistemin aynısını yapıp sadece ekran kartını 2060 Super yapmayı düşünüyorum bütçemi aşarak stok gelirse tabii. Sizce mantıklı mı aradaki fiyat farkına değer mi? Ya da bu darboğaz olayları olur mu bu işlemciyle 2060 Super? Kusura bakmayın bayağı bir soru sormuş olabilirim :)
@Shimada Sensei Sizce beklemekte fayda var mı? Bu soruyu sorunca da aklıma hep dolar 1.5 TL olmuş bu devirde bilgisayar alınmaz denen arkadaş geliyor aklıma sonum öyle olacak gibi hissediyorum :)

Pardon. Sizin mesajınız diye arkadaşın mesajındaki sistemi atmışım.
Bu arada attığıma resme bakar mısın?

1 tane RAM daha eklenerek gayet güzel olur.

Sağ olun hocam bu attığınız sistemin aynısını yapıp sadece ekran kartını 2060 Super yapmayı düşünüyorum bütçemi aşarak stok gelirse tabii. Sizce mantıklı mı aradaki fiyat farkına değer mi? Ya da bu darboğaz olayları olur mu bu işlemciyle 2060 Super? Kusura bakmayın bayağı bir soru sormuş olabilirim :)

Olmaz meeak etmeyin stoklar düzelsin her şey halledilir.

Sağ olun hocam bu attığınız sistemin aynısını yapıp sadece ekran kartını 2060 Super yapmayı düşünüyorum bütçemi aşarak stok gelirse tabii. Sizce mantıklı mı aradaki fiyat farkına değer mi? Ya da bu darboğaz olayları olur mu bu işlemciyle 2060 Super?
10400F ile 2060s darboğaz yapmaz. Aradaki farka değer bence ama şu an fiyatları çok yüksek bildiğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı