6500 TL Sistem toplama

Yiğit Uğur

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize iyi sosyaller arkadaşlar 6500 tl lik bir bütçem var 3 aşşağı 5 yukarı bu civarda sadece kasa için ekran ve diğer ürünler ayrı tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşşekürler .

Bütçe yüksek oluncası kafam karıştı, bende düşünüyorum DDR 4 sistem olsun mu olmasın mı. Birde 2x GTX 970 mi olsun diye düşünüyorum. Kafamda deli sorular :D

Zalman Z11, 2x Galaxy GTX 970 HOF, MSI Gaming 5, İntel İ7 4790K, Corsaır VENGEANCE PRO (2x4) 2400 MHZ, Corsaır RM750 GOLD, Cooler Master Hyper 412, Corsaır Force LS 240GB, Seagate Barracuda 1TB 64 MB İnventus'da 6214 tl tutuyor.

Eğer 300 lira daha arttırabilirsen TitanX veya R9 295x2 bile alabilirsiniz ki bu 2 si alabileceğiniz en iyi ekran kartları. Ya da şu anlık 8 GB RAM yeter derseniz. Maximum fps istediğiniz için sordum.

Eğer 4K oynayacaksanız, SLI bile yapsanız FPS değerleri sizi pek memnun etmeyecektir henüz. Bunun için biraz daha beklemenizde fayda var. Ultra ayarlarda 4K çözünürlükte GTX 970 SLI ile her oyunda farklı olmakla birlikte ortalama 30-45 FPS ve civarları arasında değişen performans alırsınız. Bana Full HD çözünürlük yeter diyorsanız 6500 liraya hoş bir GTX 970 SLI 'lı sistem yapılır ama yeni gelecek tüm ekran kartları 4K ile daha uyumlu ve daha performanslı olacak şüphesiz. Yani karmakarışık bir konu...
Yani lafın özü. 4K ultra ayarlarda maksimum FPS almak ise amacınız günümüz şartlarında pek mümkün değil. Full HD çözünürlük ise SLI ile ortalama değer vermek gerekirse 75-130 arası FPS alabilirsiniz güncel oyunlardan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı