6500 TL'ye 3500 sistem kurulur mu?

Malphemios

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Bir süredir bilgisayar toplama niyetiyle araştırma yapıyorum. Yeterli bilgiye sahip olmadığımdan işin ehli insanlarla çeşitli istişareler yaparak sonuca çok yaklaştım. Hedeflediğim bütçenin biraz üstüne (6500) hazır, toplanmış bir bilgisayarı almak üzereyim. Lakin endişelerim bitmiş değil. Piyasa çok sıkıntılı olduğundan alışveriş için bekliyordum ama bekledikçe daha da sıkıntılı hale geliyor ve gelecek gibi de gözüküyor. Bittabii bu bütçeyle çok iyi bilgisayar toplanamaz fakat benim için ciddi bir bütçe ve iyi bir bilgisayara ihtiyacım var. Oyun oynayabileceğim; montaj, tasarım yapabileceğim üzmeyecek bir bilgisayara.

Karar kıldığım, gün içerisinde onay vermeyi düşündüğüm sistem bu. Forumda birçok konuyu okudum ama bazısında cevaplardaki fikir ayrılıkları konuyu bambaşka yerlere getirmiş. Sizlerden ricam sistemle ilgili yorumlarınızı, fikirlerinizi, eleştirilerinizi ve tabii ki varsa başka önerilerinizi yazmanız. Özellikle bütçeyi göz önünde bulundurup fiyat-performans olarak tatmin ediciliğiyle ilgili yazarsanız sevinirim.

İlaveten, ekran kartıyla ilgili tek fan olduğu için tereddütte kaldım. Ciddi derecede sorun yaratır mı?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha sonra 8 gb aynı ramden alabilirseniz iyi olur.
Fan konusuna gelirsek 5 derece fark ediyormuş.
Sizin için yüksek bir derece mi bilemem.
AmA sistem iyi güzel duruyor şimdiden hayırlı olsun.
Kampanya bitmeden alın yarı fiyatına düşmüş.

Daha sonra 8 gb aynı ramden alabilirseniz iyi olur.
Fan konusuna gelirsek 5 derece fark ediyormuş.
Sizin için yüksek bir derece mi bilemem.
AmA sistem iyi güzel duruyor şimdiden hayırlı olsun.
Kampanya bitmeden alın yarı fiyatına düşmüş.
Yazmayı unutmuşum rami x2 yapacağım. Bazı arkadaşlar sorun olmadığını söylese de ısının 83ü bulduğunu ve sorun yaratacağını söyleyenler az olsa da var.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Yazmayı unutmuşum rami x2 yapacağım. Bazı arkadaşlar sorun olmadığını söylese de ısının 83ü bulduğunu ve sorun yaratacağını söyleyenler az olsa da var.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için.
belki ileriki zamanlarda temmuz gibi ağustos gibi ekran kartını satar 2 fanlı daha iyi bir ekran kartı alırsınız 1050ti da güzel bir ekran kartı 3400tl şuan

Sistem güzel 3 tane eksiği var 3ncüsünden emin değilim 1 RAM 16 olsa iyi olur 2 depolama alanı az 1 TB minimum olsa daha iyi olur bir de güç kaynağı ama bundan emin değilim.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Dediğim gibi ilk mesajda RAM'i x2 yapacağımı yazmayı unutmuşum. 500 GB'lık harddisk ekleyeceğim ayrıca. Siparişi verdim. Sistemle ilgili karşılaşacağım olumlu yahut olumsuz durumları muhakkak yazacağım. Belki düşünen arkadaşlar konuyu okursa faydası dokunur.

Yeni konular

Geri
Yukarı