6500 TL'ye kadar APU laptop önerisi

243934

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba,
Üniversiteye gideceğim için laptop bakıyorum şu anda evde masaüstü sistemim var ama götürmesi sorun olacağı için pek olumlu bakmiyorum. APU bir laptop önerebilir misiniz? Günlük kullanım ve Valorant oynamak için olsa yeterli. Lenovo Ideapad 3 gördüm de o da pek uygun gelmedi bana.
Fiyat 6500 TL altı olursa çok iyi olur.
Bulduklarım:

Benim düşündüğüm bu: RAM'i 16 yapabilir miyim? Ve ısınma sorunu vs yaşar mıyım diğerlerine göre. Sadece Valorant oynayacagim zaten bir de günlük işler.
Diğerlerinde 1K fiyat fark yapan nedir değer mi? Benim önceliğim en düşük fiyatlısini almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Üniversiteye gideceğim için laptop bakıyorum şu anda evde masaüstü sistemim var ama götürmesi sorun olacağı için pek olumlu bakmiyorum. APU bir laptop önerebilir misiniz? Günlük kullanım ve Valorant oynamak için olsa yeterli. Lenovo Ideapad 3 gördüm de o da pek uygun gelmedi bana.
Fiyat 6500 TL altı olursa çok iyi olur.
Bulduklarım:

Benim düşündüğüm bu: RAM'i 16 yapabilir miyim? Ve ısınma sorunu vs yaşar mıyım diğerlerine göre. Sadece Valorant oynayacagim zaten bir de günlük işler.
Diğerlerinde 1K fiyat fark yapan nedir değer mi? Benim önceliğim en düşük fiyatlısini almak.

2x8GB olanı al bence oyunda feci performans verir. Öyle çok oyun oynamam diyorsanız en düşük fiyatı alın.

Ucuzdan pahalıya sizin için sıralama yaptım.

Bu da benim size almanızı tavsiye ettiğim dizüstü;

Apu olmak zorunda olmadığını varsayıyorum.

Casper'a ne kadar güvenilir bilmiyorum ama f/p olarak özellikleri gayet iyi, 11. nesil i5 + mx 450 var:
yine 11. nesil i5 var, fiyat biraz daha düşük, mx350 var, hp casper'dan daha güvenilir diyebiliriz sanırım:
Belirtilen bütçeden yüksek fiyata sahip öneri yapma geleneğini bozmayarak şunu da eklemek istiyorum. 1650ti+6c12t işlemcisiyle bütçeye 1000tl koymana kesinlikle değecek bir pc: Acer Nitro AN515-44-R6ZW NH.Q9HEY.002 Ryzen 5 4600H 8 GB 512 GB SSD GTX1650TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ek olarak sonradan şunu buldum, yine bütçeyi aşıyor ama diğer model kadar değil. i5 10300h+gtx1650 var: https://www.hepsiburada.com/acer-as...q99ey-002-p-HBCV000007WZ9G?magaza=Hepsiburada

Son düzenleme:
Bu nasıl olur sizce? En çok işimi gören bu gibi.

Ucuzdan pahalıya sizin için sıralama yaptım.

Bu da benim size almanızı tavsiye ettiğim dizüstü;

APU olmak zorunda olmadığını varsayıyorum.

Casper'a ne kadar güvenilir bilmiyorum ama F/P olarak özellikleri gayet iyi, 11. nesil i5 + MX 450 var:
Yine 11. nesil i5 var, fiyat biraz daha düşük, MX350 var, HP Casper'dan daha güvenilir diyebiliriz sanırım:
Belirtilen bütçeden yüksek fiyata sahip öneri yapma geleneğini bozmayarak şunu da eklemek istiyorum. 1650 Ti+6C12t işlemcisiyle bütçeye 1000TL koymana kesinlikle değecek bir PC: Acer Nitro AN515-44-R6ZW NH.Q9HEY.002 Ryzen 5 4600H 8 GB 512 GB SSD GTX1650TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ek olarak sonradan şunu buldum, yine bütçeyi aşıyor ama diğer model kadar değil. i5 10300H+GTX1650 var: https://www.hepsiburada.com/acer-as...q99ey-002-p-HBCV000007WZ9G?magaza=Hepsiburada
Ek olarakta 144hz rtx 3050 olan bir laptopta önerebilir misiniz 9000tl altı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı