6500TL civarı kasasız sistem tavsiyesi

Bütçe
6500

Supreaxy

Centipat
Evet biliyorum ilginç bir başlık fakat daha önceden almış olduğum corsair 465x'in içini doldurmak istiyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarın kullanım amacı sadece oyun oynamak. Yayın, edit, render vs. yapmayacağım

Son düzenleme:
İşlemci - 1300 TL
Anakart - 767 TL
Bellek - 601 TL
Ekran Kartı - 3359 TL
SSD - 315 TL
Güç Kaynağı - 302 TL
Toplam - 6644 TL
Öneri olarak soğutucu - 319 TL

Peki anakartı işlemciyi ekran kartını ve bellekleri; x570 3600x rx5700xt(Gigabyte) corsair 3600mhzlik 2x8gb sırası ile seçersem daha iyi olur mu? Ve ayrıca psu ve ssd seçimini nasıl değiştirmem gerekir?
Not: stok fanları değiştirmeyi düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Yapacağın o değişikliklerle daha fazla FPS alırsın. Fakat RX 5700 XT kartında sorun yaşayan kullanıcılar da var. Sorunsuz kullanan birçok kullanıcı da var. O yüzden bilerek koymadım. Normalde daha güçlü bir kart. Anakart olarak x570'lerin güç beslemesi 8+4 pin oluyor galiba. Bu güç kaynağı onlar için kullanılabilir mi emin değilim Bilen bir arkadaş yardım ederse daha iyi olur. SSD için bütçen varsa 50-100 lira daha fazla ver Samsung al derim. Sata SSD işini görecektir, M2 SSD seçmek zorunda değilsin. İstersen Kingston modellerini veya Adata SX8200 tercih edebilirsin. Adata SU650/SU630 alma.

Yapacağın o değişikliklerle daha fazla FPS alırsın. Fakat RX 5700 XT kartında sorun yaşayan kullanıcılar da var. Sorunsuz kullanan birçok kullanıcı da var. O yüzden bilerek koymadım. Normalde daha güçlü bir kart. Anakart olarak x570'lerin güç beslemesi 8+4 pin oluyor galiba. Bu güç kaynağı onlar için kullanılabilir mi emin değilim Bilen bir arkadaş yardım ederse daha iyi olur. SSD için bütçen varsa 50-100 lira daha fazla ver Samsung al derim. Sata SSD işini görecektir, M2 SSD seçmek zorunda değilsin. İstersen Kingston modellerini veya Adata SX8200 tercih edebilirsin. Adata SU650/SU630 alma.
Sanırsam sizin ilk önerdiğiniz parçaları alacağım. nasıl olsa 3600x ile 3600 arasında ve 3600mhz ile 3200mhz pek bir fark yok. Ayrıca bütçeyi 100tl arttırarak corsair'in rgb belleklerini tercih edeceğim.

ve son olarak corsair in ramleri dediğim bu bellekler sistemin geri kalanı ile uyumlu mudur acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı