6500TL'ye kadar telefon tavsiyesi

Bu konu bitmez, işin özeti 4 yıl gibi bir süre uzun ömürlü, güçlü ve yazılım desteği alacak bir cihaz istiyorsan şuan için IOS dışında seçenğin yok.
iOS'in uzun süre güncelleme almasının sebebi uygulama desteği. Android cihazlar için uzun süre güncelleme desteği şart değildir.

En az 4 sene kullanacağım. IOS istemiyorum. Konuyu okudum fakat çok kafam karıştı. Son tavsiye olarak ne önerirsiniz?
O zaman Samsung Galaxy S20 alın derim.

En az 4 sene kullanacağım. iOS istemiyorum. Konuyu okudum fakat çok kafam karıştı. Son tavsiye olarak ne önerirsiniz?

Hocam iOS istemiyorsanız zorlayamayız yazdığım gibi Xiaomi'lerde genel olarak yazılım sorunları ve teknik servisini görmezden gelirseniz mi 10t güzel bir tercih olur. (garantisi bittiği gün ROM atın cihaza işkence etmeyin) IPS LCD ekranı birazcık göz korkutucu.(garantisi bitince ye kadar ki 1 yıl telefon için sanki 2-3 yıl gibi geçecek söyleyeyim)

O olmaz ise S20'ye de bakabilirsiniz.

Hocam bu arada siz hangi cihazı alırsanız alın (S20 de alsanız mi 10t Pro da alsanız) o 2.yılın sonunda kasar. (ROM atsanızda) yani ilk aldığınız halinden çok çok daha düşük performanslı olur.

4-5 yıl boyunca performansı neredeyse hiç değişmediği için iPhone önerdik zaten.

Hocam bu arada siz hangi cihazı alırsanız alın (S20 de alsanız mi 10t Pro da alsanız) o 2.yılın sonunda kasar. (ROM atsanızda) yani ilk aldığınız halinden çok çok daha düşük performanslı olur.

4-5 yıl boyunca performansı neredeyse hiç değişmediği için iPhone önerdik zaten.
Bundan önce mi6 kullanıyordum. 5. yılı daha yeni yeni sorun çıkarmaya başladı.

Bundan önce MI6 kullanıyordum. 5. yılı daha yeni yeni sorun çıkarmaya başladı.

Hocam MIUI 11 ve 12 sıkıntı. 8 Pro'daki MIUI 10 da bile bir sıkıntı yok.
Söylediğiniz cihaz gayet iyi bir yazılıma sahip.
Belki cihazınızda böyle sorunlar olmaz ama MIUI 12 her zaman sorunludur. Diğer kullanıcılarda olduğu kadar olmasa da yene de sorun yaşayabilirsiniz.

iPhone dışındaki cihazlar 2. yıl sonunda kasar diye bir şey yok bak şu an elimde Honor play var 2018'de almıştım hala ilk gün ki gibi kasma donma yok cihazda iPhone fanlığını bir kenara bırakın.

iPhone dışındaki cihazlar 2. yıl sonunda kasar diye bir şey yok bak şu an elimde Honor play var 2018'de almıştım hala ilk gün ki gibi kasma donma yok cihazda iPhone fanlığını bir kenara bırakın.

Hocam IPhone'lar uzun süre boyunca en temiz giden cihazlardan birisidir. O anlamda söyledim yanlış söylediysem kusuruma bakmayın. Ve zaten kesin kasar değil benim dediğim. IPhone'larda performans %5 düşecekse, diğer cihazlarda genellikle bu %15 olur, atıyorum.

Geri
Yukarı