650TL Güç kaynağı ve kasa önerisi

Bütçe
650TL

Darkpasse

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, güç kaynağımı değiştirmem lazım bu yüzden güç kaynaklı bir kasa almaya karar verdim.
Sistemim şu şekildede:
ASUS R9 380 ekran kartı.
ASUS B450M-K anakart.
Ryzen 5 3600 işlemci.
Şu anki kasamda 2 fan var ve bazı ön girişleri bozuldu aklımda şöyle iki kasa var.
RAMPAGE RAMPART RGB MESH 600W 80 PLUS BRONZE 4x120mm RGB FANLI USB 3.0 KASA - Vatan Bilgisayar
FRISBY FC-8935G 650W 80 PLUS 4x120mm RAINBOW FANLI MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Fiyat olarak 650TL bütçem var.
Hem güç kaynağı hem kasa olursa çok iyi olur benim için.
Güç kaynağı 650W ve +80 olursa iyi olur.

2 kasa da birbirinden kötü. Everest, Frisby, Gamepower, Gamebooster, Hadron, Powerboost vb. gibi markalardan PSU da kasa da önermiyorum. Çok dandik ürünler.

En uygun bunları bulabildim ben. Ama bana sorarsan fiyatı biraz daha arttırmanı tavsiye ederim. Çünkü son olaylardan sonra dolar arttı ve PC bileşenlerindeki fiyat artışı da bizi kötü etkiledi. Yani sen en az 800/900 gözden çıkarmalısın iyi bir şey almak istiyorsan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Powerboost ve Frisby önermiyoruz... Kaliteli ürün değiller, üstelik hava sirkülasyonu problem olacak. Sonradan yok ekran kartım ısınıyor, yok işlemcim ısınıyor. Kaç tane örnek var forumda, ''kanka al bunları buldum'' diyene kadar gidip biraz araştırın ya.

Boş yapmışım öyle mi?

Evet arkadaş kesinlikle gidip Zalman S4 Plus+FSP Hyper K 500W yerine ya da Corsair Spec 05 550W yerine gidip Frisby almalı. Frisby kardeşim ya, atıyorsun geri dönüyor. Harika. Gidip üstteki mesajımı okursan anlarsın. Kaç kere daha yazmam gerekiyor? Bu fiyata sadece Frisby ve Everest yok! Araştırırsan birçok kaliteli ürün çıkıyor ortaya. Senin 600W diye aldığın Everest veya Frisby benim attığım 550W Corsair'den katbekat daha dandik. Evet bilgiliyim, bilmesem gelip de öneri yapmam değil mi? Gidip geçmiş mesajlarımı oku, kaç kere bilmediğim şeye yorum yapmışım. Sana sıralayım istersen Everest'in Frisby'nin ne kadar sorunlu olduğunu. İstersen söyle, direkt buraya birçok konu atayım. Hatta ufak bir örnek sana: Kasa Bu Yüzden Önemlidir! - Technopat Sosyal

Erinme de oku tamam mı? Şimdi boş yapan kimmiş tekrar tartışalım.

+Herkesin sizin kadar parası olmayabiliyor demişsin. İnan ki düşündüğün kadar çok param olsa I5 3340, RX460 sistem kullanmam. Hadi iyi günler, karşındakini direkt bilgisiz yerine koyacağına kendini sorgularsın bir dahakine.

Boş yapmışım öyle mi?

Evet arkadaş kesinlikle gidip Zalman S4 Plus+FSP Hyper K 500W yerine ya da Corsair Spec 05 550W yerine gidip Frisby almalı. Frisby kardeşim ya, atıyorsun geri dönüyor. Harika. Gidip üstteki mesajımı okursan anlarsın. Kaç kere daha yazmam gerekiyor? Bu fiyata sadece Frisby ve Everest yok! Araştırırsan birçok kaliteli ürün çıkıyor ortaya. Senin 600W diye aldığın Everest veya Frisby benim attığım 550W Corsair'den katbekat daha dandik. Evet bilgiliyim, bilmesem gelip de öneri yapmam değil mi? Gidip geçmiş mesajlarımı oku, kaç kere bilmediğim şeye yorum yapmışım. Sana sıralayım istersen Everest'in Frisby'nin ne kadar sorunlu olduğunu. İstersen söyle, direkt buraya birçok konu atayım. Hatta ufak bir örnek sana: Kasa Bu Yüzden Önemlidir! - Technopat Sosyal

Erinme de oku tamam mı? Şimdi boş yapan kimmiş tekrar tartışalım.

+Herkesin sizin kadar parası olmayabiliyor demişsin. İnan ki düşündüğün kadar çok param olsa i5 3340, RX460 sistem kullanmam. Hadi iyi günler, karşındakini direkt bilgisiz yerine koyacağına kendini sorgularsın bir dahakine.

Bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?
@Caner Uncu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı