6600 XT sistemde GTA V 70-80 FPS'te donuyor

İşletim sistemi
Windows 11

ElFurina

Zeptopat
Daha fazla  
Ekran kartım 6600 XT. Ryzen 7 2700X işlemcim var. GTA 5'te hangi ayara alırsam alayım 70-80 FPS arası geziyor ve dakikada 1 anlık donuyor oyun. Sebebini bilen var mı?

Aynı sorunu yaşıyorum hard diske kuruluysa oyun SSD'ye geçirin eğer hala devam ediyorsa format veya driverleri güncellemek mantıklı olacaktır eğer sorun çözülürse çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Hangi çözünürlükte oynuyorsun? Ekran kartının tam kullanacağı ayarlarda kullanman iyi olur.

Monitörüm 1080p ondan dolayı 1080PDE oynuyorum.
Aynı sorunu yaşıyorum hard diske kuruluysa oyun SSD'ye geçirin eğer hala devam ediyorsa format veya driverleri güncellemek mantıklı olacaktır eğer sorun çözülürse çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Oyun zaten SSD'de ama bilmiyorum driverların tamamı güncel.

@ElFurina sistemde ekran kartı değişimi olduysa. Windows yüklü, eski bir SSD veya HDD kullanıyorsanız, sorununuzu format atıp, güncel ekran kartını kartı sürücüsünü yükleyerek çözebilirsiniz.

Format atmasına gerek yok bir tane program vardı eski ekran kartı sürücüsünü kaldırıyordu onunlada halledebilir.

Format atmasına gerek yok bir tane program vardı eski ekran kartı sürücüsünü kaldırıyordu onunlada halledebilir.

İsmi nedir hatırlıyorsanız söyler misiniz?

@ElFurina sistemde ekran kartı değişimi olduysa. Windows yüklü, eski bir SSD veya HDD kullanıyorsanız, sorununuzu format atıp, güncel ekran kartını kartı sürücüsünü yükleyerek çözebilirsiniz.

Hayır aslında sistemi 2 ay önce kendim kurdum.

@cercer1212 program ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıpz tekrar kurmak çözüm değil. Farklı bir donanım değişikliğinde hele ki donanım ekran kartı ise stabil kullanmak için mutlaka format gerekiyor.

@ElFurina çözümü söyledim deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı