Çözüldü 6600XT 2K performansı nasıl olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sabo1993

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim 3500X olduğu için Warzone gibi işlemci tabanlı oyunlarda 1080P'de ortalama 3 çekirdeği %100 kullanılıyor. FPS 100'lerde gezmesine rağmen bu yüzden drop yiyorum. Akıcılık yok. Monitörüm VA panel olduğu için sattım. IPS panel bakıyorum. Bunun yerine 2K monitör alsam 6600XT 2K'da düzgün performans verir mi?

Her türden oyun oynuyorum. Özellikle Days Gone, Apex Legend, Warzone, Metro Exodus gibi oyunlar. Bunlar göz önünde bulundurursak sonuç nasıl olur?
Son sorum 2K monitörde 1080p dizi film izlemek kötü mü olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2K geçince ekran kartına daha çok yük bineceği için işlemci rahatlamazmı. Yoksa işlemci tabanlı oyun olduğu için 2kyada geçsem bir değişiklik olmaz mı?

Hocam işlemcideki yük azalacak azalmasına ama görüntü 2K olduğu için FPS düşüşü illa yaşayacaksınız. Yani bu tercih Warzone gibi oyunlar için çözüm olmaz.
Arkadaşlar işlemcim 3500X olduğu için Warzone gibi işlemci tabanlı oyunlarda 1080P'de ortalama 3 çekirdeği %100 kullanılıyor. FPS 100'lerde gezmesine rağmen bu yüzden drop yiyorum. Akıcılık yok. Monitörüm VA panel olduğu için sattım. IPS panel bakıyorum. Bunun yerine 2K monitör alsam 6600XT 2K'da düzgün performans verir mi?

Her türden oyun oynuyorum. Özellikle Days Gone, Apex Legend, Warzone, Metro Exodus gibi oyunlar. Bunlar göz önünde bulundurursak sonuç nasıl olur?
Son sorum 2K monitörde 1080p dizi film izlemek kötü mü olur?
2K performansı gayet güzel olur sorun yaşamazsın ama işlemci warzone için hala sorun yaratabilir. 2K monitörde 1080p film izlemek hiç fark yaratmaz.

2K performansı gayet güzel olur sorun yaşamazsın ama işlemci Warzone için hala sorun yaratabilir. 2K monitörde 1080p film izlemek hiç fark yaratmaz.

2K geçince ekran kartına daha çok yük bineceği için işlemci rahatlamazmı. Yoksa işlemci tabanlı oyun olduğu için 2kyada geçsem bir değişiklik olmaz mı?

1080P'de 100'lerdeyse 2K'da daha da düşecektir. Çok sistem gerektiren oyunlarda 6600XT'nin kurtaracağını düşünmüyorum.

Hocam işlemcideki yük azalacak azalmasına ama görüntü 2K olduğu için FPS düşüşü illa yaşayacaksınız. Yani bu tercih Warzone gibi oyunlar için çözüm olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2K çözünürlükte ortalama 95-98 FPS verebiliyormuş 6600XT

1.jpg

1.jpg

Geri
Yukarı