6600XT sistem oyun oynarken aniden kapanıp açılıyor

Oğuzhan Sevinç

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Rainbow ve PUBG oynarken oluyor. Genelde Rainbow'da menüde 5 dakika içinde aniden kapanıyor VE1-2 saniye içinde tekrar açılıyor. Reset atıyor kısaca.

Donanım:
Ekran kartı 6600XT.
İşlemci 10400F.
PSU Cooler Master g650.
RAM Trident Z 16 GB Neo 3600 MHz.
Sıvı soğutma Cooler Master ML240.
Anakart Gigabyte Z590 Aorus Elite.

@kino , arkadaşın söylediğine göre sanırım sadece belli spesifik oyunlarda oluyor bu, acaba sürücü veya tanımlanmamış donanım imzasından kaynaklanıyor olabilir mi? 6600XT'de stabil/sorunlu sürücü vs durumu varsa kısaca açıklayabilme şansın var mı?

OCCT ile 5-6 dakika sonucunda bir hata ile karşılaşmadım.
RAM 2. ve 4. yuvaya takılı herhangi bir OC yapmadım.
Varsayılan profilde oynuyorum.

Bu yeniden başlatma sonrası Radeon ayarları geri yüklendi diye bir uyarı veriyor mu? Sürücü kafayı kırmış da olabilir nadiren de olsa oluyor. Sen sürücüyü bir silip geri yükle bakalım devam edecek mi. Ederse güç kaynağı seçiyor da olabilir.

Bu yeniden başlatma sonrası Radeon ayarları geri yüklendi diye bir uyarı veriyor mu? Sürücü kafayı kırmış da olabilir nadiren de olsa oluyor. Sen sürücüyü bir silip geri yükle bakalım devam edecek mi? Ederse güç kaynağı seçiyor da olabilir.

Evet ara sıra yazıyor.
Beklenmeyen bir sistem arızandan dolayı WattMan ayarları geri yüklendi uyarısı alıyorum.
sürücüm 21.10.2

Evet ara sıra yazıyor.
Beklenmeyen bir sistem arızandan dolayı WattMan ayarları geri yüklendi uyarısı alıyorum.
sürücüm 21.10.2

2 aylık sürücü o ben 21.12.1 olanı attım son çıkan oydu. Hem eski sürücün sorunsuz olsa bile kurulum esnasında sıkıntı, dosya bozulması vb. olmuş da olabilir. Biz bunu bir geçelim sonra donanıma bakabiliriz.

2 aylık sürücü o ben 21.12.1 olanı attım son çıkan oydu. Hem eski sürücün sorunsuz olsa bile kurulum esnasında sıkıntı, dosya bozulması vb. olmuş da olabilir. Biz bunu bir geçelim sonra donanıma bakabiliriz.

Tamamdır dostum ben o sürücü ile deneyeceğim tekrar buradan yazacağım sonuçları yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam dediğini yapmtım sorun aynı şekilde devam ediyor.

Son düzenleme:
@Oğuzhan Sevinç imkanın varsa farklı bir güç kaynağıyla denemeni öneririm. Kartın güç tüketimi çok yüksek olmadığından 500W bile test etmek için iş görür.

Dostum şu anda direk sökeceğim ekran kartını diğer kasaya takacağım o sistemde bir deneyeceğim sonuçları tekrar buradan iletirim Rainbow da 5 dakika menüde bekletmek yetiyor reset atması için.

Yeni konular

Geri
Yukarı