6600XT sistem oyun oynarken aniden kapanıp açılıyor

Oğuzhan Sevinç

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Rainbow ve PUBG oynarken oluyor. Genelde Rainbow'da menüde 5 dakika içinde aniden kapanıyor VE1-2 saniye içinde tekrar açılıyor. Reset atıyor kısaca.

Donanım:
Ekran kartı 6600XT.
İşlemci 10400F.
PSU Cooler Master g650.
RAM Trident Z 16 GB Neo 3600 MHz.
Sıvı soğutma Cooler Master ML240.
Anakart Gigabyte Z590 Aorus Elite.

Sorun var mı SSD de anlayan var mı?

SSD'nin sistemi yeniden başlatma gibi bir hata vereceğini daha geç ihtimallere veriyorum. İşletim sistemi kaynaklı bir hatanın yeniden başlatması daha muhtemel. Ben sorunun donanımsal olabileceği ihtimali üzerinde duruyorum şimdilik. Yarın o güç kaynağını sistemine takarsın. RDNA ve RDNA2 kartlar güç kaynağı konusunda seçici olabiliyorlar ve bu değişimle tüm sorunların çözüldüğü tecrübelerle sabit. O yüzden buraya odaklanıyorum şimdilik.

SSD'nin sistemi yeniden başlatma gibi bir hata vereceğini daha geç ihtimallere veriyorum. İşletim sistemi kaynaklı bir hatanın yeniden başlatması daha muhtemel. Ben sorunun donanımsal olabileceği ihtimali üzerinde duruyorum şimdilik. Yarın o güç kaynağını sistemine takarsın. RDNA ve RDNA2 kartlar güç kaynağı konusunda seçici olabiliyorlar ve bu değişimle tüm sorunların çözüldüğü tecrübelerle sabit. O yüzden buraya odaklanıyorum şimdilik.

SSD sorun olup olmadıgını nasıl anlarım?

CrystalDiskMark testi yapabilirsin okuma ve yazma hızları için.

En iyisi ben yarın Power söküp deneyeyim. Hatta bugün tekrardan bu sistemde raibow da kaç dakikada reset atıyor test edeyim öyle Power değiştriyim.
Dün akşam Power'ı kendi kasama taktım bugün Forza Horizon 5 oynadım dün gece LoL falan oynadım henüz bir şey yok reset atma yapmadı.

Son düzenleme:
Selamlar. Bu problem ile ilgili konu açıldığını görünce yeni konu açmak istemedim.

Geçenlerde 6600XT'li bir kasa topladım. Hemen hemen son 1 haftadır lol adlı oyunca aniden monitör gidip birkaç saniye sonra geri geliyor. Bazen görüntü bozuk dönüyor ve monitörün düğmesi ile aç kapa yapınca düzeliyor. Sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorum. Var mı bir fikri olan?

@Creaters monitör kapatıp açtığında sorun düzeliyorsa o monitörden veya kablodandır. Farklı bir HDMI/DP kablosu ile dene.
Evde sadece 1 tane iki ucu da HDMI olan kablo var. 6600XT'yi başka hangi kablolarla bağlayabiliyoruz hocam?

Ekran kartı giriş yerinde HDMI harici 3 giriş daha var ama bunların ne girişi olduğunu bilmiyorum.

Geri
Yukarı