6600XT vs RTX 3060

Doğruluğunu bilmiyorum ama bu testlerde 6600XT bi' tık daha önde:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD'nin demesine göre 6600XT daha performanslı ama bence biraz daha bekleyin, daha kapsamlı testler yapılsın sonuçta 6600XT daha pahalı olacak 3060'tan. Aradaki fiyat farkına değip değmeyeceğini öğrenmek gerek.

Evet 6600XT daha güçlü bir kart.
AMD'nin demesine göre 6600XT daha performanslı ama bence biraz daha bekleyin, daha kapsamlı testler yapılsın sonuçta 6600XT daha pahalı olacak 3060'tan. Aradaki fiyat farkına değip değmeyeceğini öğrenmek gerek.
6700XT şu anda 7700 civarında satılırken 6600 muhtemelen bayağı ucuz çıkacak amazonda. Zaten hazır sistem fiyatı 9-10k arası olur ve gayet güzel fiyat.

RTX ve DLSS 2.0 göz önüne alındığında NVIDIA 3060 daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bir arkadaş FPS farkları için test videosu atmış (doğruluğundan emin değilim değerlerin.) 6600XT 10 FPS fark alsa DLSS'ye güvenirim yine NVIDIA alırıdım. AMD geçtiğimiz günlerde DLSS benzeri bir yazılım geliştirdi ama hangi oyunlara hangi marka teknolojisini daha hızlı taşır orasına cevap vermek zor bence.

Saf güç anlamında 6600 XT daha iyi ama Ray Tracing anlamında 3060'ın yanına yaklaşabilecek bir kart değil daha doğrusu AMD'nin 6000 serisi Ray Tracing anlamında bayağı geride. AMD bu durumu 7000 serisinde toparlar ama NVIDIA alır başını gider 4000 serisinde bu da bir gerçek.

Geri
Yukarı