6700 XT driver kendi kendine siliniyor

sametTa

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce yeni sistem topladım.

Sistemim:
İşlemci: R5 5600X.
Ekran kartı: ASUS Dual 6700XT.
RAM: 16 GB 3600MHz.
Anakart: B450 Tomahawk Max 2

Sorunum ise sistemi kullandığım bu 1 ay süreçte oyun oynarken 2 kere oyun dondu ve hata aldım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda driver ve ekran kartını PC görmüyordu. DDU ile temizleme yapıp tekrar kurmama rağmen bugün tekrardan bu sorunu yaşadım, bunun sebebi nedir? Sistemden çok memnunum. Her isteğimi karşılıyor ama Online oyunlar oynarken özellikle böyle hatalarla karşılaşmak biraz can sıkıyor.

22.5.2 Mayıs 23 sürücüsünü indirin. Bence en sağlıklı ve stabil sürücü o. Denemenizi tavsiye ederim. Eski sürücüyü, bilgisayarı güvenli modda açtıktan sonra, DDU ile kaldırın ve yeniden başlatın. Sonrasında bahsettiğim sürücüyü kurun.

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce yeni sistem topladım.

Sistemim:
İşlemci: R5 5600X.
Ekran kartı: ASUS Dual 6700XT.
RAM: 16 GB 3600MHz.
Anakart: B450 Tomahawk Max 2

Sorunum ise sistemi kullandığım bu 1 ay süreçte oyun oynarken 2 kere oyun dondu ve hata aldım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda driver ve ekran kartını PC görmüyordu. DDU ile temizleme yapıp tekrar kurmama rağmen bugün tekrardan bu sorunu yaşadım, bunun sebebi nedir? Sistemden çok memnunum. Her isteğimi karşılıyor ama Online oyunlar oynarken özellikle böyle hatalarla karşılaşmak biraz can sıkıyor.

Bende de aynı sorun vardı oyunlarda siyah ekrana düşüyordu 6700XT ve mecbur kasadan reset atıyordum. Açıldığında driver gitmiş Görev Yöneticisi'nde ekran kartı görünmüyordu DDU ile tekrar yükledim yine aynı şekilde devam ediyordu. Update'leri kapadım ettim ama fayda etmedi ben de kartı iade ettim. Sistemi komple garantiye gönderdim, işlemci ve RAM arızası çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun vardı oyunlarda siyah ekrana düşüyordu 6700XT ve mecbur kasadan reset atıyordum. Açıldığında driver gitmiş Görev Yöneticisi'nde ekran kartı görünmüyordu DDU ile tekrar yükledim yine aynı şekilde devam ediyordu. Update'leri kapadım ettim ama fayda etmedi ben de kartı iade ettim. Sistemi komple garantiye gönderdim, işlemci ve RAM arızası çıktı.
Aynı sorunları bir arkadaşım da yaşadı şimdi ekran kartını garantiye gönderiyorum. Valla o da RAM testi yaptı sorun çıkmadı işlemciyi de test etti bir problem gözükmedi gibi. Bakalım ne çıkacak?

Aynı sorunları bir arkadaşım da yaşadı şimdi ekran kartını garantiye gönderiyorum. Vallahi o da RAM testi yaptı sorun çıkmadı işlemciyi de test etti bir problem gözükmedi gibi. Bakalım ne çıkacak?

Bende RAM testi yaptım defalarca 0 hata cikti stres testlerinde hiç islemci hata vermedi anakarttan şüpheleniyordum hazır gitmişken hepsi gitsin dedim işlemci ve RAM arızalı çıktı.

Bende RAM testi yaptım defalarca 0 hata cikti stres testlerinde hiç islemci hata vermedi anakarttan şüpheleniyordum hazır gitmişken hepsi gitsin dedim işlemci ve RAM arızalı çıktı.
Bunu arkadaşıma söyleyeceğim, bilgilendirme için teşekkürler. Peki yeni işlemci ve RAM geldiğinde 6700XT ile bir deneme yaptınız mı? Hata gitmiş miydi?

Bunu arkadaşıma söyleyeceğim, bilgilendirme için teşekkürler. Peki yeni işlemci ve RAM geldiğinde 6700XT ile bir deneme yaptınız mı? Hata gitmiş miydi?

Ben mevcut ekran kartım bozuk diye almıştım 6700XT'yi sorun ekran kartından değil de RAM ve islemciden olduğunu öğrenince iade ettim 6700XT'yi şu an eski kartimda sorunsuz çalışıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı