6700 XT'nin oyun içi sıcaklık değerleri normal mi?

Trezz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. RX 6700XT ekran kartına sahibim ve Bannerlord Full grafiklerde ekran kartı sıcaklığı 68 derece gösteriyor ama hot spot 94 derece yazıyor. Ekran kartına herhangi bir zarar gelir mi bu sıcaklıklarda?

Dosya Ekleri

• hot spot.png
    hot spot.png
    4 KB · Görüntüleme: 127
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. RX 6700XT ekran kartına sahibim ve Bannerlord Full grafiklerde ekran kartı sıcaklığı 68 derece gösteriyor ama hot spot 94 derece yazıyor. Ekran kartına herhangi bir zarar gelir mi bu sıcaklıklarda?

İşlemci derecesine bakarak masaüstü olduğunu düşünüyorum ondan dolayı sıcaklık yüksek özellikle banerlord gibi bir oyun için egzoz fanını kontrol edin ekran kartı fanını kontrol edin.

Hotspot kartın üzerinde ölçülen en yüksek sıcaklık noktasıdır 105C'i aşmadığı sürece sorun yok. 68C olan ise zaten grafik işlemcinizin sıcaklığı yani değerler gayet iyi.

Bu dereceler ekran kartı için aşırı fazla değerler. Keşke NVIDIA alsaydın, ben de MSI RTX 3070 var oyunlarda 2K Ultra da Max 72 dereceyi görüyor. Şu AMD ekran kartı alma mantığını hala anlamıyorum. F/P diyor herkes ama F/P'yi görüyoruz işte. Çay demlenecek konuma gelmiş ekran kartı.

Hotspot diyor aloo. Aslen GPU'nun sıcaklığı değil.

Hotspot sıcaklığına soruyorsan normal zaten.

Bu dereceler ekran kartı için aşırı fazla değerler. Keşke NVIDIA alsaydın, ben de MSI RTX 3070 var oyunlarda 2K Ultra da Max 72 dereceyi görüyor. Şu AMD ekran kartı alma mantığını hala anlamıyorum. F/P diyor herkes ama F/P'yi görüyoruz işte. Çay demlenecek konuma gelmiş ekran kartı.
Ortalama nvidia fanboyu :D

Geri
Yukarı