6700K işlemcili sisteme RTX3090 takılırsa ne olur?

O zaman ben önce bu 3090 takayım sisteme, bir göreyim nedir durum. Ona göre işlemciyi değiştiririm. Zaten işlemci değişince diğerleri ucuz parçalar.
Siz bilirsiniz de hocam 3090 pek alınası bir kart değil. Oyun için kullanacaksanız eğer. O 24 GB bellek 8K'da iş görüyor anca. 3080 alıp OC yaparsanız 3090 ile neredeyse arayı kapatırsınız.
Hocam 4/8 bir işlemci. Ve zamanı da geçmeye başladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Az farkla 6700K daha iyi. Ama asıl önemli nokta işlemci R3 3100.
Bu testler fake oluyor genelde. Daha güvenilir kaynaklara yönelmekte fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

O zaman ben önce bu 3090 takayım sisteme bir göreyim nedir durum. ona göre işlemciyi değiştiririm. Zaten işlemci değişince diğerleri ucuz parçalar.
Hocam rtx 3090 fiyatını haketmiyor. 3080 Alın çünki 750$ fark ve sadece 10 FPS.
Siz bilirsiniz de hocam 3090 pek alınası bir kart değil. Oyun için kullanacaksanız eğer. O 24 GB bellek 8K'da iş görüyor anca. 3080 alıp OC yaparsanız 3090 ile neredeyse arayı kapatırsınız.

Bu testler fake oluyor genelde. Daha güvenilir kaynaklara yönelmekte fayda var.

Hocam bu teste bakın o zaman. i7 7700K 6700K'dan iyi olduğuna göre?

Kanal : 350K abone.

Bu sisteme rtx 3090 takmak aynı r3 3300x'e 3090 takmak olur. Bence konu sahibi 3080 alıp yeni ryzen veya 10600K sisteme geçmeli.

Hocam rtx 3090 fiyatını haketmiyor. 3080 Alın çünki 750$ fark ve sadece 10 FPS.

Hocam bu teste bakın o zaman. i7 7700K 6700K'dan iyi olduğuna göre?
7700K, 6700K'nın hafif hız aşırtmalı versiyonu. Attığım videoyu izle hocam. Aralarında neredeyse hiçbir fark yok.

Hocam R3 3300X dengi bir işlemciler artık. 7.nesil ve 4/8 bir işlemciler. RTX 3090 takmak pekte mantıklı değil. Şimdi sizin attığınız videoyu izleyeceğim.
Yahu neden işlemcileri çekirdek ve izlek sayısına göre değerlendiriyorsunuz? Oyunlar için konuşuyoruz. 4K için konuşuyoruz. 4/8 yeterli halen daha. Ona bakarsan 3300X de 3600 ile benzer oyun performansı sergiliyor? Hatta geçtiği oyunlar bile oluyor. Bu 3600'ü kötü bir işlemci yapmıyor mesela.

Yahu neden işlemcileri çekirdek ve izlek sayısına göre değerlendiriyorsunuz? Oyunlar için konuşuyoruz. 4K için konuşuyoruz. 4/8 yeterli halen daha. Ona bakarsan 3300X'de 3600 ile benzer oyun performansı sergiliyor? Hatta geçtiği oyunlar bile oluyor. Bu 3600'ü kötü bir işlemci yapmıyor mesela.

Hocam öyle bahsetmedim. Benim dediğim bu işlemciye RTX 3090 takılabilecek mi? R3 3300X'i biliyorum R5 3600'ü yer yer geçiyor. Hadi R5 3600 denkleri diyelim. E hocam 3090 sizce takmak mantıklı mı? Benim tavsiyem RTX 3080'e düşürüp (ki 750$ farkta 10 FPS pek de düşürmek sayılmaz) geriye kalan para ile sistemini satıp yeni 10600K veya biraz daha bekleyip R5 5600X Sistem'e geçmesi yönünde. Yoksa biliyorum iki işlemcide halen benim PC'mdeki işlemciden iyi :D.

Hocam öyle bahsetmedim. Benim dediğim bu işlemciye RTX 3090 takılabilecek mi? R3 3300X'i biliyorum R5 3600'ü yer yer geçiyor. Hadi R5 3600 denkleri diyelim. E hocam 3090 sizce takmak mantıklı mı? Benim tavsiyem RTX 3080'e düşürüp (ki 750$ farkta 10 FPS pek de düşürmek sayılmaz) geriye kalan para ile sistemini satıp yeni 10600K veya biraz daha bekleyip R5 5600X sistem'e geçmesi yönünde. Yoksa biliyorum iki işlemcide halen benim PC'mdeki işlemciden iyi :D.
Onu belirttik zaten hocam biz de :) Dediğin zaten mantıklı. Orada sıkıntı yok.

Merhabalar,
İşlemci: 6700K.
Bellek: 16 GB 2400MHz.
Anakart: ASUS Maximus VIII Ranger DDR4 3400MHz destekli.
PSU: 700W bronz 80Plus.
Ekran kartı: Zotac GTX980 Ti AMP Extreme Edition.

Yukarıdaki sisteme sahibim performans olarak gayet memnunum ancak ekran kartımı güncellemek istiyorum. Ve RTX3090 almayı planlıyorum. Ne gibi sorunlar yaşayabilirim acaba? Konuya hakim olan birileri cevaplarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Darboğaz olur.

Önerileriniz için teşekkürler. AMD kullanmayı düşünmüyorum. bunun için kafanızı ve ellerinizi yormayın INTEL üzerinden yorumlarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı