6700K işlemcili sisteme RTX3090 takılırsa ne olur?

Merhabalar,
İşlemci: 6700K.
Bellek: 16 GB 2400MHz.
Anakart: ASUS Maximus VIII Ranger DDR4 3400MHz destekli.
PSU: 700W bronz 80Plus.
Ekran kartı: Zotac GTX980 Ti AMP Extreme Edition.

Yukarıdaki sisteme sahibim performans olarak gayet memnunum ancak ekran kartımı güncellemek istiyorum. Ve RTX3090 almayı planlıyorum. Ne gibi sorunlar yaşayabilirim acaba? Konuya hakim olan birileri cevaplarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
O ekran kartını almak yerine ekran kartının bütçesi ile ve elinizdeki sistemi satarsanız zaten gayet iyi dengeli bir sistem toplarsınız öyle atraksiyonlara gerek yok.

Önerileriniz için teşekkürler. AMD kullanmayı düşünmüyorum. Bunun için kafanızı ve ellerinizi yormayın Intel üzerinden yorumlarsanız sevinirim.

Şu anki Sistem'de darboğaz olur.
Sistemi satıp RTX 3090 yerine 3080, i5 10600K-i7 10700K + sıvı soğutucu sistem toplayın. Darboğaz kesinlikle olmaz. Tabi 1080P'de kullanmazsanız. En az 2K öneririm.

Önerileriniz için teşekkürler. AMD kullanmayı düşünmüyorum. bunun için kafanızı ve ellerinizi yormayın INTEL üzerinden yorumlarsanız sevinirim.
Hocam eğer kullanacaksanız bellekleri ve işlemciyi OC yapmanız yararınıza olur. 2400 MHz o işlemciye gitmemiş açıkçası. En az 3000 olması iyi olur. İşlemciyi de (silikon kalitesi çok kötü değilse) 4.8 GHz'e OC yaparsınız.

Hocam eğer kullanacaksanız bellekleri ve işlemciyi OC yapmanız yararınıza olur. 2400 MHz o işlemciye gitmemiş açıkçası. En az 3000 olması iyi olur. İşlemciyi de (silikon kalitesi çok kötü değilse) 4.8 GHz'e OC yaparsınız.

Hocam bence sistemini satmalı. Zira sizin attığınız Video'da i7 (4.8GHz'e OC'luydu sanırsam) i5 10600K'nın altında performans seyrediyor. Bence sıvı soğutmalı bir sistem toplanabilir sistemini satıp. Ayrıca bellekler de 3600MHz olur muhtemelen.

Bir ara, bazı teknoloji kanalları. Core 2 Duo ile RTX 2080'i oyun testi yaptılar, sonuç facia idi. Şimdi, RTX 3090 ile yapmalarını bekliyorum.

Geri
Yukarı