6700XT montaj sorası esneme

Lazasker

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

ASUS Dual RX 6700 XT ekran kartımın da dahil olduğu sistemi 2 gün önce montajladım. Bugün fark ettim ki işaretlediğim kısımdaki kapakta bir şişme mevcut. Bu normal mi? Montajda sorun olduğunu düşünmüyorum. Taktım ve vidaladım yani. Zaten daha 2 gün oldu ve oyun bile oynamadım. Sıcaklıklar normal, çalışmada bir sorun yok.

Normal bir durum mudur, nedir? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20210731_220735.jpg
    20210731_220735.jpg
    144,8 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, plastik esnemiş ama kadar sıcak nasıl olabilir ki? Oyun oynamadım, ekran kartı fan bile açmadı 2 gündür, sıcaklık 40-42 derecedeydi hep. Havalar da serin burada... Garip geldi.

Bu bir sorun teşkil eder mi? Bir de oyun oynasam ne olacak acaba. :)

Arkadaki vidaların montajını iyi yaptığınızdan emin misiniz. Eğer vidalar tam oturmadıysa kartın ağırlığından dolayı esneme olmuş olabilir.

Arkadaki vidaların montajını iyi yaptığınızdan emin misiniz. Eğer vidalar tam oturmadıysa kartın ağırlığından dolayı esneme olmuş olabilir.
Arkadaki vidalar derken, ekran kartının mı? O zaten hazır gelmiyor mu benim herhangi bir şey yapmam gerekiyor muydu? Yoksa kasaya bağladığımız yerdeki vidaları mı diyorsunuz? Onları söylüyorsanız onları düzgün montajladım. Kapak kısmı esnedi zaten sadece ekran kartı veya anakartta sorun yok.

Hocam ekran kartı tutacağı alabilirsiniz. Veya imkanınız varsa kasayı yan yatırıpta kullanabilirsiniz.

Değerli arkadaşlar öncelikle yanıtlar için teşekkürler fakat sorun ekran kartının plastik aksamının şişmesi, diğer türlü ekran kartı sabit ve herhangi bir yamukluk yok. Dolayısıyla tutacağa da gerek yok. Fotoğrafı incelerseniz evdeki parkelerimizin şişmesine benzer bir şişme görürsünüz plastik aksamda.

Değerli arkadaşlar öncelikle yanıtlar için teşekkürler fakat sorun ekran kartının plastik aksamının şişmesi, diğer türlü ekran kartı sabit ve herhangi bir yamukluk yok. Dolayısıyla tutacağa da gerek yok. Fotoğrafı incelerseniz evdeki parkelerimizin şişmesine benzer bir şişme görürsünüz plastik aksamda.

Ekranı kartının ek güç girişlerini takmadan mı kullanıyorsunuz hocam? Fotoğrafta takılmadığı görünüyor, o yüzden sordum.

Geri
Yukarı