6700XT R5 5600 sistemde darboğaz oluyor

theaizensama

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün 2.el ekran kartı aldım sıcaklık değerleri iyi fakat oyunlarda drop giriyor. Ekran kartı Red Devil 6700XT R5 5600 işlemci ve adrenaline programını açtığımda işlemcimin %20 ekran kartının %75 falan kullandığını görüyorum. Pek anlamıyorum bu darboğaz mı oluyor? Neden işlemcim bu kadar az kullanıyor? Drop yiyip adrenaline uyarı veriyor ve Valorant'ta oyundan atıp grafik sürücünü güncelle diyor. Halbuki güncel grafik kartım neden bu kadar drop yiyorum ve işlemcim neden bu kadar az kullanıyor.

Arkadaşlar merhaba. Bugün 2.el ekran kartı aldım sıcaklık değerleri iyi fakat oyunlarda drop giriyor. Ekran kartı Red Devil 6700XT R5 5600 işlemci ve adrenaline programını açtığımda işlemcimin %20 ekran kartının %75 falan kullandığını görüyorum. Pek anlamıyorum bu darboğaz mı oluyor? Neden işlemcim bu kadar az kullanıyor? Drop yiyip adrenaline uyarı veriyor ve Valorant'ta oyundan atıp grafik sürücünü güncelle diyor. Halbuki güncel grafik kartım neden bu kadar drop yiyorum ve işlemcim neden bu kadar az kullanıyor.

Valorant işlemci ağırlıklı bir oyundur bu kadar az kullanması normal değil 2. el bir kart olması da net bir şey söylemeyi zorlaştırıyor ilk sahibinin kart ile ne yaptığı konusunda bir fikriniz var mı?

Anakartınızın AMD Chipset sürücülerini kurun.
DDU ile varsayılan olarak yüklü sürücüleri tekrar silip yüklemeyi denedikten sonra BIOS'tan işlemcine düzgün bir ayar çekmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde Windows, 5600'ü tam potansiyeliyle kullanmayacaktır.

hocam sildim ddu ile tekrar yükledim hala aynı şeyi yapıyor pcyi daha bugün kurdum amd sitesinden chipset am4 driverini yükledim başkada birşey yapmadım psu 650w corsair bundan kaynaklanmaz galiba bios güncellemesi falan varmı bilmiyorum baktığımda 2022 deki sürüm inik gözükor

Oyundan oyuna düşük kullanım çizmesi normal. İşlemcinin %25 kullanılması darboğaz olmadığının en büyük göstergesi.
hocam hayvan gibi drop yiyorum ve oyundan atıyor

Anakartınızın AMD Chipset sürücülerini kurun.
DDU ile varsayılan olarak yüklü sürücüleri tekrar silip yüklemeyi denedikten sonra BIOS'tan işlemcine düzgün bir ayar çekmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde Windows, 5600'ü tam potansiyeliyle kullanmayacaktır.
pcyi yeni kurdum bios güncellemeleri falan yapmadım amqd sitesinden am4 chipset driverleri kurdum sadece

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı