6700XT sistemde ekran yırtılması

Daha fazla  

Böyle bir şey oluyor. AMD freesynch açık. Monitörüm de destekliyor. Ama yırtılma olduğundan bile emin değilim. Düşünceleriniz neler? Ne yapmalıyım? 6700XT aldım sırf bu oyunu 2K'da oynayabilmek için ama böyle şeyler beni oyundan soğutuyor. Oyunun kendi sıkıntısı bile olabilir ama ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Xantern

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yer
İstanbul / Büyükçekmece
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:
i3 10100F

Anakart:
Biostar H410MH S2

Ekran Kartı:
Palit GeForce GTX1650 GP OC 4GB 128Bit GDDR6

Bellek:
GSKILL RipjawsV 2x8GB Siyah 3200Mhz DDR4 CL16

Depolama SSD:
Patriot Burst 480GB 560/540 MB/s
Samsung 870 Evo 250GB 560/530 MB/s

Kasa/Güç Kaynağı:
GameGaraj NEO 202 Beyaz 650W 80+Bronz Rainbow Mid Tow.
Meslek
Green Arrow
Monitör kaynaklı bir problem olduğu için paylaştığınız videoda hiçbir sorun göremedim.

Serhat.48

Hectopat
Yer
Viseu
Daha fazla  
Meslek
Aşçı

Böyle bir şey oluyor. AMD freesynch açık. Monitörüm de destekliyor. Ama yırtılma olduğundan bile emin değilim. Düşünceleriniz neler? Ne yapmalıyım? 6700XT aldım sırf bu oyunu 2K'da oynayabilmek için ama böyle şeyler beni oyundan soğutuyor. Oyunun kendi sıkıntısı bile olabilir ama ne diyorsunuz?

Drop giriyor gibi geldi bana ama bilemedim. Yırtılma daha farklı değil mi ben mi yanlış biliyorum?

Maximum

Hectopat
Daha fazla  
Drop gibi geldi bana bu, oyun içinden render scale'ı düsürüp AMD'nin yazılımından görüntü keskinleştirmeyi acıp %80 civarına getirirsen muhtemelen daha stabil bir FPS alırken hemen hemen aynı görüntüyü alırsın.

KS
KS
S
Daha fazla  
Monitör kaynaklı bir problem olduğu için paylaştığınız videoda hiçbir sorun göremedim.

Monitör kaynaklı bir sorun oldugunu düşünmüyorum. Oyun sorunu olabilir, diğer oyunlarda pek olmuyor bu.

Drop gibi geldi bana bu, oyun içinden render Scale'ı düsürüp AMD'nin yazılımından görüntü keskinleştirmeyi acıp %80 civarına getirirsen muhtemelen daha stabil bir FPS alırken hemen hemen aynı görüntüyü alırsın.

Drop hissedilir mi? Keskinleştirme açık. Oyun içinde render scale yok galiba. FPS'yi kilitlemiştim, açtım 120 FPS almaya başladım 90'a 100'e düşüyor yine kasıyor, anlamadım.

Xantern

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yer
İstanbul / Büyükçekmece
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:
i3 10100F

Anakart:
Biostar H410MH S2

Ekran Kartı:
Palit GeForce GTX1650 GP OC 4GB 128Bit GDDR6

Bellek:
GSKILL RipjawsV 2x8GB Siyah 3200Mhz DDR4 CL16

Depolama SSD:
Patriot Burst 480GB 560/540 MB/s
Samsung 870 Evo 250GB 560/530 MB/s

Kasa/Güç Kaynağı:
GameGaraj NEO 202 Beyaz 650W 80+Bronz Rainbow Mid Tow.
Meslek
Green Arrow
Monitör kaynaklı bir sorun oldugunu düşünmüyorum. Oyun sorunu olabilir, diğer oyunlarda pek olmuyor bu.

Hayır monitör kaynaklı. Bu yüzden zaten sorun sadece size görülüyor. Paylaştığınız videoda en ufak bir yırtılma yok.

KS
KS
S
Daha fazla  
Hayır monitör kaynaklı. Bu yüzden zaten sorun sadece size görülüyor. Paylaştığınız videoda en ufak bir yırtılma yok.

Videoda kasma var. Normalde FPS düşse bile hissedilir mi? Sonuçta 120'den 100'e bile düşünce kasıyor. Aynısını AC Valhalla'da yaşarken FPS'yi 60'a çekmiştim, o zamanlar TV'de oynarken bu tür yırtılmalar alıyordum, en azından Reddit'teki insanların dediği buydu FPS'yi 60'a kilitledim düzeldi, bu düzelmiyor ama. Oyun ksynaklı bir sorun olabilir ama düzrltme yolu var mı?

Saint Lucia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Videoda yırtılma yok. Anlık takılma var. Drop tarzı. Monitörden şüphelenmek için diğer oyunlarda veya günlük kullanımda da aynı hissi vermeli.
Ucu açık bir konu aslında. Her yere çekebilirsin bu sorunu.

KS
KS
S
Daha fazla  
Videoda yırtılma yok. Anlık takılma var. Drop tarzı. Monitörden şüphelenmek için diğer oyunlarda veya günlük kullanımda da aynı hissi vermeli.
Ucu açık bir konu aslında. Her yere çekebilirsin bu sorunu.

Unreal Engine 4 sıkıntısı olabilir. AC Valhalla da NieR de hiç olmuyor yani 55 57'ye düşünce bile kasmıyor. Monitör de frees synch özelliğini bulamadım, ama AMD freesynch özelliği olan monitör kullanıyorsunuz otomatik olarak açtık diyor, monitörden kapalıysa sıkıntı çıkar mı bu konuda, monitör ayarlarında bulamadım. Bu takılmaları önleme yolu var mı oyun sıkıntısı olduğuna inanıyorum artık. Monitör 4 5 günlük yani oyun problemi gibi.

Saint Lucia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Unreal Engine 4 sıkıntısı olabilir. AC Valhalla da NieR de hiç olmuyor yani 55 57'ye düşünce bile kasmıyor. Monitör de frees synch özelliğini bulamadım, ama AMD freesynch özelliği olan monitör kullanıyorsunuz otomatik olarak açtık diyor, monitörden kapalıysa sıkıntı çıkar mı bu konuda, monitör ayarlarında bulamadım. Bu takılmaları önleme yolu var mı oyun sıkıntısı olduğuna inanıyorum artık. Monitör 4 5 günlük yani oyun problemi gibi.

Monitör OSD ayarından açıyorsun FreeSync'i. Genelde ekran ayarlarında MPRT'nin içinde oluyor. Denemekte fayda var.
Fakat ben Apex'te ortalama 80 FPS alıyorum ve 60 FPS'nin altına inmemesine ayarlı. 60 FPS altına düştüğü vakit sadece netlik azalıyor o an fakat böyle drop girmiyor. Buradaki durum farklı.
Çok nokta atışı isersen buna çözüm. Aynı oyunu farklı bir sistemde kendi monitörünü bağlayıp deneyeceksin.

Yukarı